یازده مهارت کوچینگ مربی توسعه فردی، نمونه یک جلسه کوچینگ

یازده مهارت کوچینگ توسعه سازمانی

برای اینکه بدانید چگونه یازده مهارت کوچینگ به توسعه سازمانی خدمت می‌کند، از مدیران چند سازمان درباره تاثیری که شرکت در جلسات کوچینگ توسعه سازمانی دکتر اسلامی کوچ داشته است، سوالات پرسیدیم.

این مزایا از توسعه توانایی مقابله با موقعیت‌های بحرانی گرفته تا یادگیری حمایت از همکاران و تیم‌ها، شامل مهارت‌هایی است که برای تمام افراد حرفه ای در مشاغل مختلف سودمند است.

در این مقاله یازده مهارت کوچینگ  را که در توسعه سازمانی موثراست، با هم مروز می کنیم:

 

یازده مهارت کوچینگ #۱: توانایی مقابله با موقعیت های بحرانی

هر مدیری که در شرایط سختی قرار گرفته و تیمش را از شرایط بحرانی خارج کرده، می‌داند که ذره‌ای دانش، تجربه، غریزه و آینده‌نگری در این زمان‌ها به کار می آید و به همین دلیل است که متخصصان در هر زمینه، صرف نظر از حوزه ای که در آن کار می‌کنند یا موقعیتی که دارند، می‌توانند از تجربه و مهارت‌های کوچینگ توسعه سازمانی بهره ببرند تا به جای تسلیم شدن در برابر شرایط پیچیده و چالش برانگیز، بتوانند راه حل مناسبی برای گذر از موقعیت های بحرانی پیدا کنند.

 

۱۱ مهارت توسعه سازمانی #۲:  برقراری تعادل بین کار و زندگی

افرادی که با یازده مهارت کوچینگ آشنا می شوند، برای شناسایی اولویت های خود وقت می گذارند و به دنبال تبدیل آنها به بخش بزرگ تری از زندگی خود هستند. دکتر اسلامی کوچ معتقد است که این آموزش ها، افراد را برای دستیابی به تعادل بین کار و زندگی توانمند می کند که موجب می شود افراد شاغل سطح بالاتری از رضایت شغلی را تجربه کنند. این رضایت شغلی نیز می تواند به خودمراقبتی بهتر و همسویی بیشتر با اهداف سازمان مرتبط باشد.

 

یازده مهارت کوچینگ #۳: گسترش چشم اندازها

یکی از بزرگترین مزایای شرکت در جلسات کوچینگ حرفه ای در محیط کار، فرصت تبادل نظر و دیدگاه است. جلسات مشاوره کوچینگ فرصتی عالی برای همکاری و به اشتراک گذاشتن افکار در مورد موضوعات مرتبط با نقش شما و سازمانی است که در آن کار می کنید. کوچ می تواند به شما ایده بدهد که چگونه در آینده به طور موثرتری به عنوان یک مدیر یا کارمند، سازمان خود را رو به جلو پیش ببرید.

 

یازده مهارت کوچینگ #۴: توسعه پایداری

پشتکار یکی از یازده مهارت کوچینگ است که می تواند نه تنها در زمینه های شغلی مختلف، بلکه در زندگی کلی نیز به کار بیاید. هر کس می تواند از سختکوشی برای رسیدن به یک هدف خاص، چه حرفه ای و چه شخصی، سود ببرد. یک مدیر حرفه ای که روی تکمیل یک پروژه متمرکز است و دیگران را بدون دلسردی تشویق می کند، موانع را نه به عنوان چالش، بلکه به عنوان راه هایی برای بهبود می بینند. پشتکار دیگران را تشویق می کند تا علیرغم مشکلات احتمالی به پیشروی ادامه دهند.

 

۱۱ مهارت توسعه سازمانی #۵: تقویت توانایی های مدیریتی

یکی از یازده مهارت کوچینگ، آموزش داشتن نگاهی بلندمدت به حرفه خود است. شما ممکن است در یک شغل غیر مدیریتی مشغول باشید اما به هرحال می توانید با تلاش و پشتکار موقعیت شغلی خود را بهبود بخشید.

اگر در جلسات مشاوره دکتر پرستو اسلامی کوچ شرکت کنید می توانید به آینده شغلی بهتر امیدوار باشید. اموزش های دکتر اسلامی، مدیران بزرگی می سازد که توانایی های بالقوه را در زیردستان خود را شناسایی کرده و می دانند چگونه به آنها کمک کند تا بهترین ویژگی ها و خصلت های حرفه ای خود را شکل دهند. تجربیات قبلی کوچ حرفه ای نیز می تواند به خوبی به افراد کمک کند تا شغل جدیدی بدست بیاورند و ارتقای شغلی پیدا کنند.

 

یازده مهارت کوچینگ #۶: برقراری ارتباط بهتر با مشتریان

مهارت‌های کوچینگ برای حرفه‌ای‌ها در همه زمینه‌ها ضروری است، زیرا آنها را قادر می‌سازد تا روابط بهتری با مشتریان برقرار کرده و اعتماد آنها را جلب کنند.

مهارت های کوچینگ به متخصصان کمک می کند تا نیازها و خواسته های مشتریان خود را درک کنند. حرفه ای هایی که می توانند با مشتریان خود همدلی کنند بهتر می توانند آنچه را که نیاز دارند به آنها ارائه دهند که منجر به مشتریان راضی تر و کسب و کارهای موفق تر می شود.

 

یازده مهارت کوچینگ #۷: همکاری و مشارکت حرفه ای

افراد حرفه ای که مهارت های کوچینگ را فرا می گیرند توانایی بیشتری در همکاری و مشارکت پیدا می کنند که به ایجاد روابط حرفه ای قوی و قابل اعتماد منجر می شود.

 

۱۱ مهارت توسعه سازمانی #۸: پرسیدن سؤالات درست

بیشتر مردم بر روی داشتن پاسخ های مناسب تمرکز دارند. اما، اگر به سوال اشتباه پاسخ بدید، پاسخ “درست” هیچ فایده ای ندارد. یک کوچ حرفه ای برای پرسیدن سؤالات قدرتمند و روشنگر آموزش دیده است که در تصمیم گیری برای توسعه سازمانی موثر است. پرسیدن سؤالات درست یک مهارت بسیار مفید است که به رشد و توسعه هر کسب و کاری کمک می کند.

 

یازده مهارت کوچینگ #۹: کشف تجربیات چالش برانگیز

توانایی کشف تجربیات چالش برانگیز در تخصص حرفه ای و بررسی مواردی که نتایج خوب یا بد داشته اند، فرصت های مناسبی را برای موفقیت در زمینه های دیگر ایجاد می کند.

 

یازده مهارت کوچینگ #۱۰:  شناسایی و حذف نقاط ضعف

مربیان حرفه ای به مشتریان خود در تعیین و رسیدن به اهداف کمک می کنند. بهترین مربیان همچنین می توانند به مشتریان خود کمک کنند تا از ذهنیت های محدود کننده و موانع درونی که آنها را عقب نگه می دارد،گذر کنند. اگر مربی واقعاً صادق و شفاف باشد، باید به “نقاط ضعف” نیز اشاره کند، مواردی که فرد باید روی آنها کار کند و احتمالاً از آنها آگاه نیست.

در نهایت، یک مربی خوب، مشتریان خود را نسبت به اهداف و برنامه‌های عملی که سازمان دارد، پاسخگو می‌داند. مسئولیت پذیری شخصی مهم است زیرا اکثر مردم در حفظ تعهدات خود با چالش مواجه هستند. کوچینگ می تواند به هر نوع حرفه ای کمک کند تا رهبر بهتری باشد، مهارت های خود را بهبود بخشد و به توسعه فردی و سازمانی جدیدی برسد.

 

یازده مهارت کوچینگ #۱۱: حمایت از همکاران و تیم ها

بخش زیادی از یازده مهارت کوچینگ در جهت بهبود مهارت های فردی برای رشد و توسعه سازمان است. مهم نیست در چه حرفه ای هستید یا در چه سازمانی کار می کنید، همیشه از شما خواسته می شود که استراتژی های حل مسئله و کار تیمی را به طور موثر انجام دهید.

برای دست یابی به موفقیت های فردی که می تواند در توسعه سازمانی نقش داشته باشد، جلسات کوچینگ دکتر پرستو اسلامی را از دست ندهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.