کوچینگ رابطه

کوچینگ توسعه فردی چگونه به بهبود رابطه زوجین کمک می کند

کوچینگ رابطه بین زوجین طی سال های اخیر بسیار محبوب شده و تاثیر قابل توجهی در بهبود روابط و کاهش آمار طلاق داشته است. این روش کوچینگ به زوج‌ها کمک می‌کند تا از ابزارهایی که از قبل در اختیار داشته اند برای تقویت روابط شان استفاده کنند.

کوچ در جلسات کوچینگ رابطه به زوجین کمک می کند تا مشکلاتشان را از زاویه دیگری ببینند و برای آنها راهکار تازه ای پیدا کنند.

کوچینگ توسعه فردی می تواند برای زوجینی که تازه رابطه خود را شروع کرده اند یا برای زوج هایی که سال ها است ازدواج کرده اند مفید باشد. این جلسات می تواند ابزاری برای برقراری ارتباط بهتر و محکم کردن پیوند بین زوجین در هر مرحله از زندگی باشد.

مشاوره با یک کوچ می تواند به زوج ها کمک کند تا روی تعامل، صمیمیت و حل مشکلاتشان کار کنند. بیایید نگاهی دقیق تر به کوچینگ رابطه بیندازیم.

 

کوچ توسعه فردی چه کاری برای بهبود روابط بین زوجین انجام می دهد؟

یک مربی رابطه به زوج ها کمک می کند تا احساسات خود را کنترل کنند و چالش ها را قبل از تبدیل شدن به مشکلات اساسی در رابطه شان تشخیص دهند. به عنوان مثال، مربی به زوجین کمک می کند تا نیازها و خواسته های خود را به شیوه ای موثر به یکدیگر منتقل کنند تا بتوانند آنها را بهتر درک کرده و به آن عمل کنند.

همچنین، کوچینگ توسعه فردی بر بهبود روابط بین زوجین تاکید دارد و روی نحوه برخورد با مشکلاتی که درخصوص رابطه احساسی و چالش های بین آنها وجود دارد، تمرکز می کند. کوچ می تواند روش‌های خاصی را به زوجین آموزش دهد تا روابط عاشقانه بین خود را قویتر کنند و کشمکش‌های بین خود را به حدافل برسانند.

 

از کوچینگ رابطه چه انتظاری باید داشت؟

چند جلسه اول به بحث در مورد سابقه روابط شما و مسائلی که سعی در حل آنها دارید اختصاص داده می شود. آماده باشید که در مورد رابطه خود، والدین، دوران کودکی و روابط قبلی خود تان صحبت کنید.

مربی شما احتمالاً می خواهد برای مدتی با هر دوی شما جداگانه صحبت کند. سبک و رویکرد سیستماتیک کوچ تعیین می کند که جلسات کوچینگ رابطه چگونه پیشرفت خواهد کرد.

 

چگونه کوچینگ رابطه را موثرتر کنیم؟

کوچینگ یک فرآیند دو طرفه است که فقط بر مبنای مهارت و تخصص کوچ جواب نمی دهد بلکه باید تمایل زوجین برای کار روی خود و رابطه شان وجود داشته باشد تا کوچینگ رابطه تأثیر مثبتی داشته باشد.

برای تاثیرگذار بودن این روش کوچینگ توسعه فردی زوجین باید:

راستگو باشند

ساده به نظر می رسد. اما دروغ گفتن به مربی هیچ فایده ای ندارد. وظیفه مربی شما قضاوت کردن شما نیست بلکه حل مشکلات شماست. صادق بودن ممکن است سخت باشد، اما هر برای رسیدن به نتیجه دلخواه باید کمی سختی هم کشید.

خود را برای ناراحت شدن آماده کنند

بله درست خواندید کوچینگ رابطه ممکن است باعث ناراحتی شود زیرا پرداختن به جزییات برای کشف حقایق جدید در مورد خود و شریک زندگیتان ممکن است همیشه آسان نباشد.

کار کردن روی خودتان در واقع مستلزم این است که نقاط ضعف خودتان را پیدا کنید و روی بهبود آن ها کار کنید. هدف کوچینگ رابطه این است که در حین انجام کار به شما کمک کند.

زمان بگذارند

صرف زمان و تلاش حتی مهمتر از رفتن به جلسات کوچینگ رابطه است. مربی شما ممکن است وظایفی را از شما بخواهد یا از شما بخواهد که تکنیک های خاصی را برای بهبود رابطه دونفره تان به کار بگیرید.

کوچینگ یک فرآیند طولانی مدت است و ممکن است زمان و تلاش بیشتری از آنچه فکر می‌کردید نیاز داشته باشد. اما، به خاطر داشته باشید که نتیجه نهایی، ارزش این تلاش را دارد. هدف این است که رابطه خود را نجات دهید، و این کار بزرگی است.

در نهایت، انتظار نداشته باشید که مربی جادو کند تا تمام مشکلات شما در یک جلسه حل شود. کار روی توسعه فردی، کشف حقایق جدید و صادق بودن نکاتی هستند که می توانند در این روند به شما کمک کنند.

 

چه زمانی به کوچینگ رابطه نیاز داریم؟

تشخیص اینکه آیا به کوچینگ رابطه نیاز دارید یا خیر ممکن است سخت باشد، اما اگر نسبت به یکدیگر تمایلی ندارید، یا کمتر صحبت می کنید، ممکن است وقت آن رسیده باشد که یک کوچ را ببینید. رابطه درست، نیاز به ارتباط واقعی دارد.

برقراری ارتباط 90 درصد رابطه درست است. اگر نقصی در آن وجود دارد، ممکن است بخواهید از یک کوچ کمک بگیرید. همچنین اگر نسبت به یکدیگر منفعل-پرخاشگرانه رفتار می کنید، بهتر است جلسات کوچینگ رابطه را پیگیری کنید زیرا پرخاشگری منفعلانه چیزی نیست که در یک رابطه سالم وجود داشته باشد.

اگر نمی توانید با شریک زندگی خود در مورد آنچه شما را ناراحت می کند صحبت کنید، این یک مانع در رابطه شما است و می تواند نشانه ای برای مراجعه به یک کوچ باشد. در نهایت، اگر ترک اعتیاد را شروع کردید  100٪ به این معنی است که رابطه شما دچار مشکل شده است. در این صورت حتماً مراجعه به کوچ رابطه توصیه می شود.

 

چگونه یک کوچ توسعه فردی حرفه ای پیدا کنیم؟

به دنبال مربیانی باشید که قبلا با زوج ها کار کرده اند و در این خصوص آموزش دیده اند.

یک جلسه با کوچ رزرو کنید.

اکثر مربیان یک تماس مشاوره رایگان ارائه می دهند که به زوج و مربی امکان می دهد تا مطمئن شوند که آیا می توانند به خوبی با یکدیگر کار کنند یا خیر.

ممکن است پیدا کردن کوچ مناسب برای خود و همسرتان دشوار باشد. قبل از اینکه سریع به این نتیجه برسید که کوچینگ رابطه انتخاب درستی برای شما نیست، یک نفس عمیق بکشید و حداقل یک تماس با کوچ بگیرید تا سبک کوچینگ رابطه را مشاهده کنید. سوالاتی از قبیل

نظر شما در مورد طلاق چیست؟

آیا قبلاً با زوج هایی با مشکلات مشابه کار کرده اید؟

می تواند در انتخاب بهترین کوچ توسعه فردی به شما کمک کند.

دکتر پرستو اسلامی کوچ با سال ها تجربه در زمینه کوچینگ توسعه فردی می تواند راهگشای مشکلات خانوادگی و روابط شما با همسرتان باشد. همین امروز برای  یک جلسه مشاوره رایگان تماس بگیرید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.