کاربرد کوچینگ در زندگی

کاربرد کوچینگ در زندگی فردی چیست؟

آیا داشتن یک راهنمای کاردان در زندگی خوب نیست؟ کاربرد کوچینگ در زندگی دقیقا برای تحقق بخشیدن به این رویای عالی است که کار چندان دشواری نیست. کوچینگ در زندگی برای کشف استعدادها، توسعه فردی و مهارت های ارزشمند طراحی شده است . برخلاف کوچینگ توسعه سازمانی که بر کمک به افراد برای رشد کسب و کارشان تمرکز می کند، کاربرد کوچینگ در زندگی، توسعه جنبه های مختلف زندگی یک فرد است که می تواند شامل شغل و کار، امور مالی و ثروت، برنامه ریزی زندگی، معنویت، سلامت و تندرستی، روابط و محیط فیزیکی باشد.

طبق نظرسنجی انجام شده توسط فدراسیون بین المللی کوچینگ (ICF)، کسانی که از یک کوچ توسعه فردی کمک می گیرند اثرات مثبت آن را در زندگی خود تجربه می کنند. 80 درصد از پاسخ دهندگان گفتند که اعتماد به نفس آنها بهبود یافته، 73 درصد گفتند که روابط شان بهتر شده، 72 درصد مهارت های ارتباطی بهتری دارند و 67 درصد گفتند که تعادل بین کار و زندگی را بهتر برقرار کرده اند.

 

این نتایج نشان می دهد که کاربرد کوچینگ در زندگی می تواند برای کسانی که به دنبال توسعه کامل پتانسیل خود هستند، مفید واقع شود. از تجربه سلامت روانی بهتر تا بهره وری بیشتر، کوچینگ می تواند تحول شگرفی را در زندگی شما ایجاد کند.

 

کوچ توسعه فردی چگونه به بهبود کیفیت زندگی شما کمک می کند؟

وظیفه کوچ توسعه فردی آموزش مهارت ها، استراتژی ها و رویکردهای لازم برای دستیابی به حداکثر پتانسیل شما در زندگی است. مربیان تجزیه و تحلیل می کنند که چگونه مشتری را تشویق کنند تا به طور مداوم از نقاط قوت خود برای بهبود کیفیت زندگی استفاده کند. علاوه بر این، آنها افراد را به نحوی آموزش می دهند که به موفقیت بیشتری در زندگی دست یابند.

 

کاربرد کوچینگ در زندگی

یک کوچ زندگی فرآیند کوچینگ زندگی را با پرسیدن سوالاتی در مورد چشم انداز ایده آل مشتری برای زندگی خود آغاز می کند، سپس به اصلاح این تصویر، تعیین هدف و ایجاد یک استراتژی کمک می کند. کاربرد کوچینگ در زندگی، کمک به افراد و تجهیز کردن آنها است تا مسیر رسیدن به موفقیت را سریعتر و راحت تر طی کنند.

با این حال، اغلب اوقات، کوچینگ توسعه فردی ساده نیست. هنگامی که یک فرد برای رسیدن به اهداف خود تلاش می کند، موانعی مانند باورهای محدودکننده ممکن است سد راه او شوند. کوچ توسعه فردی می تواند به مشتری خود کمک کند تا از باورهایی که گذشته آنها را عقب نگه داشته دور شود. علاوه بر این، از آنجایی که زندگی یک مسیر مستقیم نیست، موارد غیر منتظره ای ممکن است رخ دهد و بر استراتژی آنها تأثیر بگذارد. هنگامی که این اتفاق می افتد، کوچ راه های سازگارتری را به فرد آموزش می دهد تا مشتری بتواند به حرکت خود ادامه دهد.

 

علاوه بر این، کاربرد کوچینگ در زندگی می تواند کمک به بهبود موارد زیر باشد:

داشتن تعادل بین کار و زندگی

افزایش باور واعتماد به  نفس برای دنبال کردن اهداف و رویاهای بزرگ

خارج شدن از یک ذهنیت ثابت و توسعه یک فکر جدید

ایجاد عادات مثبت روزانه برای بهره وری بهتر و سلامت روان

ریسک کردن برای رسیدن به نتایج موفقیت آمیز تر

شناسایی استعدادهای منحصربه‌فرد

کشف هدف در زندگی و آنچه افراد را راضی می کند

ایجاد یک چشم انداز واضح

دستیابی به موفقیت حرفه ای از طریق کوچینگ شغلی

ایجاد اهدافی که به دستیابی به چشم انداز هت کمک می کند

تقویت احساس مسئوليت و انگیزه

غلبه بر موانعی که افراد را از رسیدن به اهدافشان باز می دارد

 

مزایای کاربرد کوچینگ در زندگی

در جلسات کوچینگ توسعه فردی، نقاط ضعف و قوت تان را کشف می کنید و متوجه می شوید که کدام مهارت های شما نیاز به توسعه دارند. اگر بخواهید به تنهایی تمام این موارد را شناسایی کنید، یک فرآیند طولانی و چالش برانگیز را پیش رو دارید. در حالیکه کوچینگ می تواند به کاهش زمان صرف شده برای یادگیری مهارت های سخت از طریق آزمون و خطا به شما کمک کند.

همانطور که اریک اشمیت، مدیر عامل سابق گوگل یک بار در مورد کاربرد کوچینگ در زندگی خود گفت: “تنها چیزی که مردم هرگز در آن خوب نیستند این است که خودشان را همانطور که دیگران می بینند، ببینند. اینجاست که کوچینگ توسعه فردی واقعاً کمک می کند.»

یک مربی با تجربه و آموزش دیده با شناسایی نقاط قوت، روند تسلط بر خود را تسریع می بخشد و اعتماد به نفس را تقویت می کند. درعین حال، آنها مهارت هایی را که یک فرد در زندگی شخصی و حرفه ای خود در آنها نیاز به بهبود دارد، شناسایی می کنند. این امر خودآگاهی فرد را در مورد عادات بد، طرز فکر های نادرست، باورهای محدودکننده و سایر موانعی که او را از دستیابی به پتانسیل خود باز می دارد، افزایش می دهد.

 

نظر دکتر اسلامی درباره کاربرد کوچینگ در زندگی

طبق نتایج تئوری عواطف مثبت باربارا ال، دکتر پرستو اسلامی کوچ توضیحی ملموس برای اینکه چرا کوچینگ توسعه فردی می تواند به طور قابل توجهی بر زندگی یک فرد تأثیر مثبت بگذارد، ارائه می دهد. به طور خلاصه، از نظر او وقتی یک فرد احساسات مثبتی را تجربه می‌کند، نه تنها «شروع به انجام اقدامات مثبت طی جلسات کوچینگ می کند»، بلکه رضایت داشتن او موجب می شود در طولانی مدت نیز، این عملکرد را حفظ کند.

دکتر اسلامی کوچ اضافه کرد: «افرادی که احساسات مثبت بیشتری را نسبت به دیگران تجربه کنند، به مرور زمان در برابر ناملایمات انعطاف‌پذیرتر می شوند مهارت های مقابله با سختی ها را فرا می گیرند. »

هدف از کوچینگ زندگی ایجاد نتایج مثبت است و وظیفه کوچ ایجاد نتایج واقعی در زندگی یک فرد است. این کار با کمک به فرد انجام می شود تا از عادات، صفات، رفتارها و طرز فکرهای منفی دور شود و به سمت رفتارهایی برود که بر زندگی او تأثیر مثبت می گذارد.

اگر می خواهید کاربرد کوچینگ در زندگی خود را تجربه کنید می توانید با دکتر پرستو اسلامی کوچ برای مشاوره رایگان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.