تریدر کوچینگ چیست و چه مزایایی برای توسعه سازمانی دارد؟

تریدر کوچینگ یکی از انواع بیزینس کوچینگ است که به تاجران، بازرگانان و سرمایه گذاران کمک می کند تا عملکردهای مثبتی که برای موفقیت در بازارهای مالی حیاتی هستند،توسعه دهند.

به طور کلی، تمرکز اصلی جلسات کوچینگ روی بهبود عملکرد، ایجاد نتایج بهتر و بازدهی بیشتر است. در دوره کوچینگ، مربی به فرد کمک می کند تا با رشد و توسعه مهارت های خود به عملکرد مایداری در تجارت یا بازار مالی که در آن سرمایه گذاری کرده برسد.

 

کاربرد تریدر کوچینگ چیست؟

تقریباً در تمام فعالیت‌هایی که نیاز به بازدهی بالایی وجود دارد، می توان از کوچینگ به عنوان ابزاری برای توسعه و ارتقای مهارت ها و ارزیابی نتایج استفاده کرد.

جالب است بدانید که تریدر کوچینگ به طور گسترده ای توسط ورزشکاران و مربیان زشی برجسته، روسای شرکت ها و مدیران ارشد، سرمایه گذاران و حتی نخبگان استفاده می شود.

اگر بخواهیم دقیق تر بگوییم در هر رشته یا زمینه ای که رقابت وجود داشته باشد می توان بسیار از یک مربی برای پرورش مهارت های مورد نیاز برای رسدن به موفقیت کمک گرفت. کوچینگ هم از لحاظ توسعه سازمانی و همواز لحاظ توسعه فردی می تواند دستیابی به نتایج فوق العاده برجسته را تضمین کند.

 

مزایای تریدر کوچینگ برای توسعه سازمانی

تمام سرمایه گذاران و مدیران ارشد معمولا از افراد با تجربه و متخصصان بازارهای مالی برای رسیدن به موفقیت کمک می گیرند. شاید تصور کنید مربی توسعه سازمانی نیز یکی از همین متخصصان است که فقط راهنمایی هایی را در خصوص موفقیت در امور مالی ارائه می دهد. اما به گفته دکتر پرستو اسلامی کوچ، تریدر کوچینگ فقط محدود به  توسعه جنبه های شغلی و رشد سرمایه نیست. بلکه یک مربی حرفه ای، روی رشد تمام جنبه های توسعه فردی و توسعه سازمانی تمرکز می کند.

هر مدیر برلی موفقیت در امور مالی و سرمایه گذاری به مهارت های فردی  ضروری نیاز دارد تا عملکرد موفقی در بازار مالی داشته باشد. اینجاست که تفاوت بین یک مربی کسب و کار با یک مشاور تخصصی خود را نشان می دهد.

 

چرا از تریدر کوچینگ برای توسعه سازمانی استفاده کنیم؟

تریدر کوچینگ شامل آموزش هایی می شود که به مدیران کمک می کند به طور مؤثرتری نقش خود را در سازمان ایفا کنند.

مدیران معمولا تجارت را یک فعالیت فکری می دانند، درحالیکه تجارت یک فعالیت عملکردی است و از بسیاری جهات شبیه بازی پوکر است.

هر بازیکنی صرف نظر از اینکه چقدر مهارت دارد، می‌تواند در یک بازی پوکر برنده شود، اما این بازیکنان ماهر هستند که در طولانی مدت، برنده می شوند.

همین امر در مورد تجارت و بازرگانی نیز صادق است.

شرایط بازار، تصادفی بودن و شانس ممکن است در موفقیت یک سرمایه گذاری نقش داشته باشند، اما موفقیت اصلی به کسانی تعلق دارد که با تمام مهارت های عاطفی ، شناختی و ذهنی برتر را در کنار هم به کار می برند.

اینجاست که تریدر کوچینگ به ایجاد تفاوت مثبت در معاملات مالی کمک می کند.

 

چگونه تریدر کوچینگ موجب موفقیت سازمان می شود؟

جلسات تریدر کوچینگ در واقع یک سری گفتگوهای طولانی و عمیق است که به صورت دوره ای طی چند ماه برگزار می شود.

در این گفتگوها مربی از تکنیک های کاربردی استفاده می کند که تفکر و تأمل را در مدیران سازمان ها تحریک می کند.

این آموزش ها روند تصمیپ گیری نوسط مدیران برای سرمایه گذاری موفق در بازارهای مالی را تسریع می کند و به آنها آموزش می دهد تا خودآگاه تر شوند و واقعیت هایی را ببینند که بدون کمک گرفتن از مهارت هایی که در جلسات کوچینگ آموزش دیده اند، قادر به شناسایی آنها نبودند.

 

تشخیص مسیر درست برای تجارت و سرمایه گذاری

دکتر پرستو اسلامی کوچ در رابطه با نقش مربی در یادگیری مدیران سازمان ها اینطور توضیح می دهد که کوچ هیچ پاسخی را مستقیما به مدیران نمی دهد، بلکه آنها همیشه باید پاسخ ها را خودشان بیابند. مربی به آنها کمک می کند تا روش یافتن پاسخ درست را کشف کنند.

فرآیند تریدر کوچینگ، سفری است که خود ارزیابی، کشف بینش های جدید و اصلاح رفتارهای غلط تکرار شده را آغاز می کند.

این سفر منجر به بهبود عادات، الگوهای کاری سازنده تر، انعطاف پذیری بیشتر و توانایی های عاطفی قوی تر می شود.

در نهایت مدیران می توانند به طور قابل توجهی بهره وری بیشتری در توسعه سازمانی داشته باشند .

 

بهره برداری از پتانسیل پنهان

کوچینگ به درک عمیق تر لایه های پنهانی که از ظاهر امور قابل تشخیص نیستند، کمک می کند.

تمرکز آموزش های کوچینگ روی نگاه کردن به هر مسئله با دیدی وسیعتر است.

تریدر کوچینگ مدیران را قادر می سازد تا نقاط قوت پنهان همعامله یا سرمایه گذاری را کشف کنند و نقاط کور احتمالی که می تواند در کار آنها اختلال ایجاد کند را تشخیص دهند.

پس از شرکت در جلسات تریدر کوچینگ، قطعا شاهد بهبود عملکرد خیره‌کننده‌ای در معاملات خود خواهید بود که تأثیرات بسیار مهمی روی توسعه سازمانی و رسیدن به نتایج مطلوب می گذارد.

 

ایجاد عملکرد بالا در بازارهای مالی

یکی از اهداف تریدر کوچینگ، بهبود عملکرد یازمان در بازارهای مالی است. آموزش های کوچینگ به بازرگانان، سرمایه‌گذاران، مدیران و تیم‌ها و کل سیستم‌های سازمانی در هر کسب و کاری کمک می گند که عملکرد بهتری در بازار مالی مربوط به خودشان داشته باشند و سرعت رشد و پیشرفت سازمان شان را افزایش دهند.

 

شرکت در جلسات کوچینگ توسعه سازمانی

اگر در مورد جنبه های دیگر تاثیر کوچینگ روی توسعهوسازمانی کنجکاو هستید و می خواهید در مورد اینکه چگونه می تواند به شما یا کسب و کارتان کمک کند، اطلاعات بیشتری بدست بیاورید می توانید مقاله را مطالعه کنید.

اما اگر مشتاقید تا با آموزش های تریدر کوچینگ و شرکت در جلسات کوچینگ توسعه سازمانی، به موفقیت بیشتری دست یابید و سود سهام سازمان تان را در بازارهای مالی افزایش دهید، با دکتر پرستو اسلامی کوچ تماس بگیرید و جلسات تریدر کوچینگ را از همین امروز شروع کنید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.