بهترین کوچینگ کسب و کار

بهترین کوچینگ کسب و کار

در دنیای امروزه که کسب و کار بسیار رقابتی و روز به روز در حال پیشرفت است، یادگیری مداوم یکی از مهم‌ترین فاکتورهای موفقیت است. کوچینگ کسب و کار ابزاری ارزشمند است که برای رهبران کسب و کار و همچنین کارآفرینان که به دنبال دستیابی به هدف و پتانسیل کامل خود هستند، مورد استفاده قرار می گیرد.

در این مقاله قصد داریم تا شما را با مفهوم کوچینگ بیشتر آشنا کنیم  و در مورد قیمت جلسات کوچینگ با شما صحبت کنیم بنابراین تا اتمام این مطلب از کوچینگ تا پایان همراه ما باشید.

تعریف کوچینگ کسب و کار

کوچینگ یا به اصطلاح مربیگری فرآیندی است که هدف آن بهبود عملکرد اشخاص است و به جای تمرکز بر گذشته یا آینده بر اکنون و اینجا تمرکز دارد بنابراین کوچینگ کسب و کار فرآیندی است که مربی، مراجع را از نقطه ای که قرار دارد به نقطه مورد انتظار او می رساند.

چه شما مدیر اجرایی یک شرکت باشید چه صاحب یک کسب و کار، حمایت و راهنمایی یک کوچینگ کسب و کار باعث موفقیت قابل توجهی در حرفه شما می شود.

مزایای کوچینگ کسب و کار

کسب و کارهای امروزه به سرعت در حال تغییر هستند بنابراین داشتن یک کوچینگ کسب و کار مزایای زیادی برای کسب و کار شما دارد که در اینجا به چند مورد از آنها اشاره می کنیم.

۱- افزایش مهارت های رهبری

یکی از مهم‌ترین مزایای کوچینگ کسب و کار افزایش مهارت های رهبری است یک کوچینگ کسب و کار ماهر می تواند در شناسایی سبک رهبری، زمینه های بهبود و نقاط قوت به شما کمک کند.

شما از طریق بازخوردها و جلسات شخصی مربیگری می توانید هوش عاطفی، مهارت های ارتباطی و توانایی تصمیم گیری را در خود تقویت کنید و اثربخشی و اعتماد به نفس خود را نیز افزایش دهید.

۲- بهبود توانایی های تصمیم گیری

تصمیم گیری موثر برای فرصت های تجاری و هدایت پیچیدگی های چالش ها بسیار حائز اهمیت است، کوچینگ کسب و کار محیطی حمایتی برای شما فراهم می کند که شما در آن قادر هستید گزینه ها را تجزیه و تحلیل، دیدگاه های گوناگون را کشف و در نهایت تصمیمات آگاهانه بگیرید.

با کمک تخصص مربی خود و تقویت نمودن مهارت های تفکر انتقادی می توانید به یک رهبر قاطع تر و استراتژیک تر تبدیل شوید و نتایج بسیار درخشنده ای را برای کسب و کار خود رقم بزنید.

۳- افزایش میزان بهره وری

کوچینگ کسب و کار همچنین بر بهبود کارایی شما در سازمان و افزایش میزان بهره وری شما در سازمان تمرکز دارد با ساده سازی فرایندها، شناسایی ناکارآمدی ها و تعیین اهداف روشن خواهید توانست منابع خود را بهینه و نتایج را به حداکثر برسانید.

کوچینگ کسب و کار از طریق مکانیسم های پاسخگویی و استراتژی های متناسب می تواند به شما کمک کند تا بر موانع غلبه و سپس بر اولویت ها تمرکز کنید و در نهایت در زمان کمتری به سطح بیشتری از موفقیت دست پیدا کنید.

بهترین کوچینگ کسب و کار

یکی از ویژگی های بسیار مهم کوچینگ کسب و کار برتر تجربه و تخصص مربی است بهترین مربی کسب و کار مربی است که از تجارب علمی و دانش فنی در زمینه کسب و کار برخوردار باشد. تجربه مربی در صنعت و شغلی که شما در آن فعالیت دارید می تواند شما را در مواجهه با مسائل و چالش های مربوط به آن یاری دهد.

بهترین کوچینگ کسب و کار باید دارای ویژگی های زیر باشد.

 • تجربه و تخصص مربی
 • برنامه ریزی جامع
 • بهره گیری از روش های آموزشی متنوع
 • پشتیبانی و تمرینات عملی
 • بازخورد و ارزیابی
 • مقرون به صرفه
 • تاثیر گذاری و موفقیت قابل مشاهده
 • پیشروی و نوآوری

قیمت جلسات کوچینگ

اکثر کارشناسان بر این باور هستند که هزینه کردن برای  جلسات کوچینگ و ارتقای فردی و سازمانی به نوعی سرمایه گذاری است و پس از مدتی جبران می شود و تا مدت ها افزایش کارایی و در نهایت سودآوری بیشتری خواهد شد.

در بسیاری از سازمان ها به این نتیجه رسیده اند که جلسات منظم کوچینگ باعث مشارکت کارکنان، خودآگاهی و بالا رفتن بهره وری می شود اما اینکه قیمت جلسات کوچینگ چه مقدار است به عوامل گوناگونی بستگی دارد که در ادامه به آنها اشاره می کنیم.

عوامل موثر بر تعرفه جلسات کوچینگ

قیمت جلسات کوچینگ به عوامل گوناگونی بستگی دارند، عوامل موثر بر تعرفه جلسات کوچینگ به طور کلی شامل موارد زیر هستند.

۱- نحوه برگزاری جلسات: جلسات کوچینگ یا به صورت آنلاین یا به صورت حضوری برگزار می شوند بنابراین قیمت جلسات براساس آنلاین بودن یا حضوری متفاوت خواهد بود.

۲- شاخه و نوع کوچینگ: انواع کوچینگ قیمت های متفاوتی با یکدیگر دارند به عنوان مثال قیمت جلسات لایف کوچینگ با بیزینس کوچینگ متفاوت است یا کار با مدیران کسب و کارهای پیچیده نسبت به کار کردن با نوجوانان هزینه بسیار بیشتری دارد.

۳- تعداد جلسات کوچینگ: قیمت کلی جلسات کوچینگ را تعداد جلسات آن می کند، بی شک یک قرارداد سه ماهه با یک قرارداد یک ساله تفاوت چشمگیری خواهد داشت.

۴- مدت زمان هر جلسه: جلسات کوچینگ به صورت نیم ساعته، ۴۵ دقیقه ای و یک ساعته هستند بر این اساس قیمت آنها با یکدیگر متفاوت است.

۵- صلاحیت های کوچ: این گزینه با توجه به سابقه کوچ و حسن شهرت آن مشخص می شود و بین کوچ های گوناگون بسیار متفاوت است.

۶- سرتیفیکت های حرفه ای و بین المللی کوچ: اینکه کوچ چه نوع گواهینامه هایی دارد یا سطح اعتبار آنها چگونه است، بر قیمت جلسات کوچینگ تاثیر بسیاری خواهد داشت.

جمع بندی

کوچینگ کسب و کار نقش بسیار مهمی در توانمندسازی سازمان ها و افراد برای دستیابی به رشد پایدار و تحقق پتانسیل کامل آنها دارد با سرمایه‌گذاری در کوچینگ می توانید تصمیمات بهتری بگیرید، مهارت های رهبری را در خود افزایش دهید و عملکرد کلی خود را بهبود ببخشید.

سوالات متداول

 • ویژگی های بهترین کوچینگ کسب و کار چیست؟

یک کوچینگ کسب و کار موثر جهت بهبود عملکرد در کارکنان انگیزه ایجاد کرده و در حین فعالیت و کار آنها را مورد توجه قرار می دهد و به صورت قاطع نسبت به عملکرد خود جوابگو است.

 

 • قیمت جلسات کوچینگ چقدر است؟

قیمت جلسات کوچینگ به تخصص و تجربه مربی، تعداد جلسات، زمان هر جلسه و دامنه خدمات ارائه شده متفاوت است.

 

 • چگونه می توانیم اثربخشی کوچینگ کسب و کار را اندازه گیری کنیم؟

اثربخشی کوچینگ کسب و کار را می توان بوسیله معیارهای گوناگونی مانند بهبود عملکرد، بازده سرمایه گذاری و دستیابی به هدف اندازه‌گیری کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.