هزینه جلسات کوچینگ

هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی

جلسات مشاوره کوچینگ با اهداف مختلفی برگزار می شود از مشاوره برای توسعه فردی گرفته تا توسعه سازمانی هر کدام ممکن است هزینه متفاوتی داشته باشند. با این حال، از آنجاییکه مربیان کوچینگ توسعه سازمانی در حوزه های مختلفی شما را راهنمایی می کنند، معمولا هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی کمی گرانتر از سایر جلسات مشاوره است.

 

هدف از جلسات کوچینگ توسعه سازمانی چیست؟

در جلسات مشاوره، کوچ های حرفه ای به شما در همه مسائل مربوط به کسب و کارتان کمک می کنند که شامل نحوه برقراری ارتباط با کارمندان، تعیین اهداف سازمان، ایجاد نقشه راه و مشخص کردن یک برنامه عملی برای رسیدن به اهداف و همچنین رشد و توسعه سازمان می شود.

مربی توسعه سازمانی، ایده های شما را به چالش می کشد تا روی نقاط ضعف خود کار کنید تا بتوانید به جایی که می خواهید برسید.

جلسات کوچینگ این فرصت را به شما می دهد که در مورد هر مشکلی که در حال حاضر با آن روبرو هستید، صحبت کنید. ممکن است این مشکلات در خصوص چالش های نقش مدیریتی که به عهده دارید، باشد یا حتی نحوه متقاعد کردن مشتریان یا کارمندان برای کار با شما.

در هر صورت می توانید از راهنمایی ها و تجربیات یک کوچ حرفه ای بهره ببرید و در مدت کوتاهی به نتیجه مطلوب برسید.

 

هزینه کوچینگ توسعه سازمانی  چقدر است؟

هزینه کوچینگ توسعه سازمانی به سطح تجربه مربی، تعداد جلسات مشاوره و همچنین موقعیت مکانی شما بستگی دارد.

همچنین در صورتیکه نیاز به آموزش مهارت های مدیریتی داشته باشید هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی افزایش خواهد یافت.

البته شما می توانید در دوره های کوچینگ که به صورت گروهیبرگزار می شود نیز شرکت کنید به این ترتیب فقط هزینه دوره را می پردازید که بسیار کمتر از مشاوره  خصوصی است.

در دوره های کوچینگ با استراتژی ها و راهکارهای کلی آشنا می شوید که می تواند به شما کمک کند شخصیت و اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و خودتان بتوانید برای رشد و توسعه سازمان تان بهترین تصمیم رادبگیرید.

با اینحال، اگر پس از شرکت در دوره همچنیان با چالش های متعددی روبرو باشید باید هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی را پرداخت کنید تا کوچ حرفه ای به بهترین شکل بتواند به شما کمک کند.

 

 

 

چه چیزی قیمت کوچینگ توسعه سازمانی  یا شغلی را تغییر می دهد؟

هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی بسته به عوامل مختلفی متفاوت است، از جمله:

 

تجربه کوچ

مربیان از نظر تجربه و تخصص با هم متفاوت هستند، بدیهی است که باید انتظار داشته باشید هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی با یک مربی باسابقه بیشتر از یک مربی تازه کار باشد.

برخی از کوچ های حرفه ای در زمینه کاری شما تخصص دارند، بنابراین بهتر از هر کسی می دانند چگونه به شما کمک کنند. هزینه جلسات کوچینگ با مربیان متخصص طبیعتاً گران‌تر خواهند بود، اما شاید بودجه شما محدود باشد و مجبور شوید به سراغ ارزان ترین گزینه بروید، در این شرایط بهتر است تحقیقات کاملی انجام دهید تا مطمئن شوید که کوچ واقعا می تواند در حوزه کاری موردنظرتان راهنمای خوبی باشد.

 

آموزش ها و مهارت های مورد نیاز

نیازهای هر سازمان و مدیر سازمانی متفاوت است و کوچ های حرفه ای نمی توانند برای همه افراد و سازمان ها جلسات یکسانی برگزار کنند.

یکی از جنبه هایی که بر هزینه تأثیر می گذارد، نوع مهارت ها یا آموزش هایی است که باید برای رشد و توسعه سازمان از مربی دریافت کنید. برخی از آموزش ها، تخصصی تر از سایرین هستند که موجب می شود هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی نیز اقزایش پیدا کند.

 

نوع جلسات کوچینگ توسعه سازمانی: خصوصی یا گروهی

همانطور که گفتیم شرکت در جلسات گروهی ممکن است ارزان تر از جلسات خصوصی باشد. اما گاهی اوقات جلسات گروهی پاسخگوی نیاز شما نیست و باید برای دریافت راهنمایی ها و راهکارهای بهتر جهت رشد و توسعه سازمان خود هزینه جلسات خصوصی کوچینگ توسعه سازمانی را پرداخت کنید.

 

تعداد جلسات

هزینه کل کوچینگ به تعداد جلسات شما بستگی دارد. یکی از راه های مدیریت هزینه ها این است که از قبل بر اساس اهداف خاص خود تعداد جلسات را به صورت تقریبی مشخص کنید. برخی از مدیران تنها به چند جلسه نیاز دارند و برخی دیگر باید با مربی برای طولانی مدت ارتباط برقرار کنند. همچنین ممکن است در آینده نیاز به مشاوره های تکمیلی داشته باشید، که هزینه کوچینگ را افزایش می دهد.

 

مدت زمان جلسات کوچینگ توسعه سازمانی

جلسات کوچینگ معمولاً 60 دقیقه طول می کشد. اگرچه مدت زمان جلسه براساس تایم آزاد شما و وقت خالی مربی تعیین می شود. مدت زمان جلسات اولیه ممکن است طولانی تر باشد، مثلاً 2 ساعت تا مربی بهتر بتواند شما را بشناسد و یک برنامه عملی را تنظیم کند. هرچقدر مدت زمان جلسه طولانی تر باشد، هزینه آن نیز افزایش می یابد.

 

محل جلسات کوچینگ توسعه سازمانی

محل برگزاری جلسات کوچینگ بر هزینه آن تأثیر می گذارد. اگر مربی مورد نظرتان در شهری که کار می کنید حضور ندارد، جلسات کوچینگ می‌تواند به صورت آنلاین نیز انجام شود، می‌توانیدتا هزینه رفت و آمد کوچ برعهده شما نباشد و جلسات مشاوره ارزانتر شود.

با اینحال بهتر است ابتدا در شهر محل کار خود به دنبال مربی توسعه سازمانی باشید زیرا اگر جلسات در سازمان خودتان برگزار شود کوچ این امکان را دارد که از نزدیک با محیط کار و کارمندان آشنا شده و بهتر شما را راهنمایی کند.

 

آیا هزینه جلسات کوچینگ ارزش پرداخت دارد؟

تمام مدیران سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک  برای رسیدن به اهداف و چشم اندازهایشان به کمک  نیاز دارند. اگر جلسات مشاوره را با یک کوچ حرفه ای برگزار کنید، مطمئنا نتایج بدست آمده بسیار قابل توجه تر از هزینه ای که بابت جلسات کوچینگ توسعه سازمانی پرداخت کردید، خواهد بود.

برای اطلاع از هزینه جلسات کوچینگ توسعه سازمانی با دکتر پرستو اسلامی کوچ می توانید با دفتر ایشان تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.