بهترین مربی کوچینگ ایران

بهترین مربی کوچینگ ایران چه ویژگی هایی دارد؟

شاید گاهی اوقات با خود فکر کنید که در مواجه شدن با مسائل گوناگون توانایی های زیادی دارید ولی دانش کافی که از کدام یک از آنها استفاده کنید و چه موقع از آنها استفاده کنید و همچنین نمی دانید چه نقاط مثبتی دارید تا در مواجه شدن با مسائل بتوانید آنها را به راحتی حل کنید. زمانی که اتفاقاتی از این دست رخ می دهد معمولا با خود فکر می کنید که لازم است از فردی کمک بگیریم که این مسیر را طی کرده و با چالش ها و بخش های مختلف این مسیر آشناست، تمام این ها بدین معنی است که شما به شرکت در یک دوره کوچینگ حرفه ای با بهترین مربی کوچینگ ایران نیاز دارید.

در مقاله از کوچینگ تصمیم داریم تا ویژگی های بهترین مربی کوچینگ ایران را برای شما بررسی کنیم بنابراین تا اتمام مقاله همراه ما باشید.

کوچینگ چیست؟

کوچینگ به معنای مربیگری و راهبری است و فرایندی است که با هدف تقویت کردن و بهتر کردن نقاط قوت زندگی افراد شروع به فعالیت می کند و با استفاده از توانایی افراد باعث حل کردن مشکلات و مسائل بوجود آمده می شود. ارتباط با یک کوچ حرفه ای برای مسئولان و مدیران کسب و کارها به شدت توصیه می شود.

ویژگی های بهترین مربی کوچینگ ایران

برای اینکه بهترین مربی کوچینگ ایران را برای کسب و کار خود انتخاب کنید، لازم است ویژگی های بهترین مربی کوچینگ ایران که در این قسمت ذکر می کنیم، را بشناسید.

۱- صادق و درستکار باشد

صداقت در بین بسیاری از ارزش های اساسی برای بهترین مربی کوچینگ از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که این موضوع مستقیما با توانایی تصدیق صادقانه اشتباهات، عزت نفس و پذیرش خود ارتباط دارد.

۲- علاقه‌مند به یادگیری باشد

یکی دیگر از ویژگی های بهترین مربی کوچینگ یادگیری به صورت مداوم و بروز است، نه تنها در مورد تکنیک های جدید مربیگری بلکه در مورد هر رویداد جدیدی که در جهان رخ می دهد.

۳- گواهینامه یا مدرک معتبر مربیگری کسب و کار داشته باشد

اگرچه داشتن گواهینامه صددرصد تضمین نمی کند که شما بهترین مربی کسب و کار را استخدام کرده اید ولی اطمینان به توانایی و دانش مربی که در ترکیب با سایر عوامل ضروری است را فراهم می کند‌.

۴- برنامه شخصی برایتان طراحی کند

زمانی که صحبت از برنامه ریزی جلسات و همچنین مراحل بعدی است یک مربی کوچینگ خوب شما را به هیچ وجه در تاریکی ها رها نمی کند بلکه چنین استادی برنامه ای متفکرانه و شخصی برای شما مهیا می کند که موفقیت شما را ترسیم کند.

۵- به صورت حضوری با شما ملاقات کند

از آنجایی که ما در مورد بهترین مربی کوچینگ صحبت می کنیم بدون شک ملاقات به صورت حضوری از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است این مورد برای همه افراد ذهنی خواهد بود.

ما انسان ها به عنوان موجودات اجتماعی به طور ناخودآگاه عادت های کوچکی مانند اشاره ها، ارائه کلی و شیوه گفتار را از عادات افرادی که معمولا با آنها صحبت می کنیم، انتخاب می کنیم بنابراین اگر می خواهید شخصی شما را به سمت موفقیت هدایت کند می توانید از این نشانه های بصری بهره بگیرید.

۶- سوالات خوبی می پرسد

یکی دیگر از خصوصیات بهترین مربی کوچینگ این است که استعداد کافی جهت پرسیدن سوالاتی الهام بخش دارد، اگر مربی کوچینگ شما فقط اطلاعات عمومی ارائه می دهد و برایتان سخنرانی می کند احتمالا برای شما کارساز نخواهد بود چرا که سوال کردن بخش جدایی ناپذیر بهترین مربی کوچینگ است.

۷- مهارت شنیداری خوبی دارد

مربی کوچینگ شما باید شنونده خوبی باشد تا بتواند نیازهای شما را برطرف کند، اگر مربی کوچینگ شما شنونده خوبی نیست اکنون زمان آن رسیده است که مربی جدید پیدا کنید در غیر اینصورت شما در حال صحبت کردن با یک دیوار هستید.

بیزینس کوچینگ

حتما شما هم می دانید که روش های بازاریابی و فروش امروزه تا حدود زیادی پیچیده شده اند به همین علت بسیاری از مدیران کسب و کارها برای نجات برند خود به بیزینس کوچینگ فروش فکر می کنند.

اما هنوز هم افراد بسیاری وجود دارند  که نمی دانند منظور از بیزینس کوچینگ فروش چیست و سرمایه گذاری روی این استراتژی چه مزایایی برای کسب و کار آنها دارد اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوالات هستید در این قسمت همراه ما باشید‌.

کوچینگ کسب و کار چیست؟

شخصی که وظیفه کوچینگ کسب و کار را بر عهده می گیرد و خود را به عنوان مربی بیزینس کوچینگ معرفی می کند باید از مدیر یک کسب و کار یا سازمان به طور  کامل پشتیبانی کند و در موقعیت های پیچیده به کمک او بشتابد.

بنابراین یک بیزینس کوچینگ فروش باید در کنار مدیر یک برنامه جامع و عملی جهت پیشرفت سازمان و رسیدن به اهداف تجاری پیاده سازی کنند.

مزایای بیزینس کوچینگ چیست؟

بیزینس کوچینگ، فرآیند ارزیابی و راهنمایی یک فروشنده جهت بهبود عملکرد او در فروش محصولات است در اینجا مزایای بیزینس کوچینگ فروش را برای شما ذکر می کنیم.

  • کشف فرصت های تجاری بالقوه
  • شناسایی ناکارآمدی ها
  • سرعت بخشیدن به توسعه و رشد کسب و کار
  • کمک به رد شدن از چالش ها و موانع کسب و کار

جمع بندی

در این مقاله ویژگی های بهترین مربی کوچینگ ایران که برای هر مدیر سازمان یا کسب و کاری ضروری است را بیان کردیم و سپس در مورد بیزینس کوچینگ فروش و مزایای آن با شما صحبت کردیم اگر از این مطالب به نفع خود استفاده کنید قطعا می توانید بهترین مربی کوچینگ ایران را برای خود پیدا کنید.

سوالات متداول

۱- بیزینس کوچینگ چیست؟

کوچینگ فروش به فرایندی گفته می شود که توسط آن یک مشاور یا رهبر که مهارت بسیار بالایی در زمینه های کسب و کار، فروش، مدیریت و … دارد به مدیران و صاحبان کسب و کار کمک می کند و آنان را در پیشبرد اهدافشان و رسیدن به دستاوردهای جدید راهنمایی می کند.

 

۲- مهارت کوچینگ چیست؟

مهارت های کوچینگ به شایستگی های کلیدی می گویند که توسط یک رهبر یا مدیر جهت کمک به توسعه دیگران استفاده می شوند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.