رشته کوچینگ در دانشگاه

آشنایی با رشته کوچینگ در دانشگاه

اگر کمک به افراد برای دستیابی به بالاترین پتانسیل خود برای شما مناسب به نظر می رسد، تحصیل در رشته کوچینگ در دانشگاه و تبدیل شدن به یک کوچ توسعه فردی می تواند برای شروع یک حرفه فوق العاده پر ارزش برای شما مناسب باشد.

 

رشته کوچینگ در دانشگاه چیست؟

کوچینگ نوعی مشاوره است که به افرادی که در مراحل اصلی زندگی خود هستند یا به دنبال به حداکثر رساندن پتانسیل خود برای تبدیل شدن به بهترین خود می باشند، کمک می کند. کوچ های توسعه فردی اغلب سعی می کنند به افراد کمک کنند تا اهدافی را تعیین کرده و برای تحقق آن اهداف گام بردارند. این اهداف ممکن است بسیار خاص باشند، مانند کاهش وزن، یا بسیار عمومی تر، مانند کمک به تعریف آینده ای بهتر برای زندگی فرد و جستجوی راه هایی برای بهبود کلی زندگی او. به زبان ساده، رشته کوچینگ در دانشگاه راهنمای شما برای تبدیل شدن به یک مربی توسعه فردی خواهد بود که حرفه آن ارائه مشاوره و راهنمایی به مشتریان است تا آن ها را در مسیر موفقیت قرار دهد.

 

رشته کوچینگ در دانشگاه شامل چه مهارت هایی می شود؟

کوچ باید به مشتریان خود قدرت بدهد تا بهترین خود باشند. برخی از شاخه های  رشته کوچینگ در دانشگاه ممکن است فقط بر روی انواع خاصی از موقعیت‌ها تمرکز کنند، مانند کوچینگ شغلی، در حالی که برخی دیگر ممکن است برای ایجاد هر تغییری در زندگی افراد به شما آموزش دهند.

کوچ های زندگی همچنین مسئول پیگیری پیشرفت مشتریان و تنظیم برنامه های عملی بر اساس آن هستند. آنها اغلب تکالیفی را برای کمک به مشتریان برای حرکت به سمت اهداف خود ارائه می دهند. این مسئولیت پذیری اغلب چیزی است که مشتریان هنگام تلاش برای رسیدن به اهداف خود به تنهایی از آن بی بهره هستند.

 

 

چرا افراد به راهنمایی کوچ توسعه فردی نیاز دارند؟

دلایل متعددی وجود دارد که چرا یک فرد ممکن است به دنبال راهنمایی یک مربی حرفه ای زندگی باشد. آن‌ها ممکن است در زندگی‌شان گیر افتاده باشند و به دنبال راهی برای پیشرفت  باشند، یا ممکن است در نقطه عطف خاصی در زندگی‌شان قرار داشته باشند که در آن دیدگاه فردی که از خارج به آن نگاه می کند، فوق‌العاده مفید باشد.

برخی از بحران هایی که کوچینگ می تواند برای عبور از آن به شما کمک کند، عبارتند از:

انتخاب رشته تحصیلی

شروع یا پیشرفت در یک شغل

بهبود سلامت جسمی

کنار آمدن با طلاق

جمع کردن سرمایه و خرید خانه

سازماندهی مجدد اهداف مالی

 

فرایند کوچینگ چگونه انجام می شود؟

به طور معمول، فرآیند کوچینگ با یک مصاحبه آغاز می شود، که در آن مشتری خواسته ها، نیازها و اهداف خود را که برای آنها به دنبال حمایت مربی هستند، به اشتراک می گذارد. کمک به هر مشتری یک فرآیند کاملاً فردی است و روش‌هایی که برای یک مشتری مؤثر است ممکن است برای دیگری مؤثر نباشد. به همین دلیل، یک مربی زندگی باید بر اساس نقاط قوت، ضعف، توانایی ها، محدودیت ها و ارزش های هر مشتری برنامه ریزی کند. این برنامه‌ها معمولا شامل وظایف خاصی می شود که باید توسط فرد تکمیل شوند و کوچ با بررسی‌های منظم میزان پیشرفت افراد را براساس اقداماتی که انجام دادند، می سنجد.

 

چگونه با ورود به رشته کوچینگ در دانشگاه به یک کوچ معتبر تبدیل شویم؟

برخلاف اکثر مشاغل مشاوره، تبدیل شدن به یک کوچ توسعه فردی مسیر مستقیمی ندارد، در واقع شما می توانید مطابق با علایق و اهداف شغلی تان، مسیر راه را تنظیم کنید و در رشته کوچینگ در دانشگاه تحصیل کنید.

با این وجود، اقداماتی وجود دارد که همه مربیان باید برای شروع کارشان انجام دهند:

 

مدرک رشته کوچینگ در دانشگاه را دریافت کنید

هرچند تبدیل شدن به یک کوچ توسعه فردی لزوما نیازی به اخذ مدرک رشته کوچینگ در دانشگاه ندارد اما داشتن مدرک به شما پایه و اساس لازم را برای درک درست مبانی روانشناختی مشکلات مشتریانتان می دهد. از طرف دیگر افراد به کوچ های دارای مدرک بیشتر اعتماد می کنند.

آموزش ها و اطلاعات خود را درباره تکنیک های کوچینگ توسعه فردی به روز کنید

به روز بودن اطلاعات شما نشان دهنده تعهد و تخصص تان در امر مشاوره است. هرچقدر شما اطلاعات به روزتری داشته باشید مشتریان برای دستیابی به موفقیت بیشتر روی شما حساب می کنند. برنامه‌های آموزشی مختلفی برای مربیان وجود دارد که توسط انجمن کوچینگ برگزار می شود. با شرکت در آنها می توانید مهارت خود را فراتر از انچه در رشته کوشچینگ در دانشگاه آموختید، برای کمک به دیگران بهبود بخشید.

کسب و کار کوچینگ را شروع کنید

حرفه کوچینگ را می توانید با یک تیم یا به تنهایی شروع کنید. اگر در حال راه اندازی کسب و کار خود هستید، باید یک نام تجاری برای کسب و کار تان ثبت کنید و شروع به تبلیغات کنید.

 

آیا تحصیل در رشته کوچینگ در دانشگاه برای من مناسب است؟

ویژگی‌ها و مهارت‌های خاصی وجود دارد که باعث می‌شود رشته کوچینگ در دانشگاه برای برخی افراد مناسب تر باشد و آنها موفق‌تر از دیگران باشند. مربیان باید پرانرژی، الهام بخش، انگیزشی و پیگیر باشند. مهارت های گوش دادن و برقراری ارتباط عالی در این شغل ضروری است. یک کوچ توسعه فردی حرفه ای معمولا به نگرانی ها و مشکلات آنها کاملا بی طرفانه گوش می دهد و دیدگاه ها و راه حل های تازه ای را ارائه می دهد. اساساً، در شغل کوچینگ شما باید یک مشاور متخصص و یک رازدار واقعی باشید و بتوانید مراجعین را به نحوی که خودشان نمی توانند در مسیردرست هدایت کنید.

 

ورود به بازار کار با اتمام تحصیل در رشته کوچینگ در دانشگاه چگونه است؟

برخلاف سایر رشته های روانشناسی، رشته کوچینگ در دانشگاه، الزامات آموزشی خاصی ندارد. با این حال، مهارت هایی که به عنوان یک متخصص در این رشته فرا می گیرید برای موفقیت شما در تبدیل شدن به یک کوچ حرفه ای ضروری است.

اگر برای غلبه بر مشکلات خود نیاز به کمک و راهنمایی یک کوچ حرفه ای دارید میتوانید از خدمات مشاوره تخصصی دکتر پرستو اسلامی کوچ استفاده کنید.

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.