مزایا کوچینگ توسعه سازمانی

مزایا و معایب کوچینگ توسعه سازمانی

مزایا و معایب زیادی برای استخدام یک مربی کوچینگ توسعه سازمانی وجود دارد. برخی از مدیران ممکن است فکر کنند که استخدام یک کوچ برای توسعه سازمانشان هدر دادن پول است، در حالی که برخی دیگر به مزایایی که از کار با یک کوچ دریافت کرده‌اند اشاره می کنند و کاملا از آن راضی اند. در این مقاله مزایا و معایب کوچینگ توسعه سازمانی را بررسی می کنیم تا تصمیم بگیرید که آیا استخدام یک کوچ برای شما مناسب است یا خیر!

 

مزایای کوچینگ توسعه سازمانی

کمک گرفتن از کوچ حرفه ای می تواند مزایای زیادی برای سازمان ها داشته باشد که روی بهره وری، رشد و توسعه و دست یابی به اهدافشان تاثیر می‌گذارد.

به طور کلی هدف از کوچینگ توسعه سازمانی یافتن راه حل های مناسب برای رفع مشکلاتی است که سد راه پیشرفت و توسعه سازمان شده اند.

اما به جز این هدف، مزایا و معایب کوچینگ سازمانی را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

 

مشاوره تخصصی از مزایا کوچینگ توسعه سازمانی

هنگامی که یک کوچ حرفه ای را استخدام می کنید، اساساً از یک متخصص برای کمک به سازمان تان کمک می گیرید. اگر تازه شروع به کار کرده اید یا احساس می کنید که به راهنمایی نیاز دارید مطمئنا مزایای دریافت مشاوره تخصصی در جلسات کوچینگ برای شما بسیار بیشتر از معایب آن است.

 

مزایا کوچینگ: احساس مسئولیت در مسیر رسیدن به اهداف

یکی از دلایل اصلی شکست مدیران و کارکنان در اهدافشان این است که مسئولیت پذیری ندارند. کوچینگ توسعه سازمانی می تواند به ایجاد حس مسئولیت پذیری کمک کند تا توانایی بیشتری برای دستیابی به اهداف تان داشته باشید.

 

ایجاد انگیزه از مزایا کوچینگ توسعه سازمانی

از مزایا کوچینگ توسعه سازمانی این است که می تواند به ایجاد انگیزه در مدیران و کارکنان سازمان کمک کند. انگیزه دادن در صورتی مفید است که مدتی است اعضای سازمان در انجام امور بی حوصله شده اند و برای پیگیری کارها احساس خستگی می کنند. راهکارهای کوچینگ، انگیزه مضاعفی در کارمندان ایجاد می کند و آنها را ترغیب می کند که برای رسیدن به اهداف سازمان، اقدامات لازم را انجام دهند. ارزیابی ها و پیگیری های کوچ، با تعیین شاخص هایی که عملکرد کارکنان را در هر جلسه می سنجد به ایجاد این انگیزه کمک شایانی می کند.

 

با بهره گیری از مزایا کوچینگ با دیدگاه های جدید آشنا می شوید

اگر مدتی است که در یک سازمان کار می کنید، اما پیشرفتی در آن نمی بینید و مشکلات سازمان نه تنها حل نمی شوند بلکه به آنها اضافه نیز می شود احتمالاً نیاز دارید که از یک دیدگاه جدید به مشکلات نگاه کنید. کوچ توسعه فردی می‌تواند به ارائه یک دیدگاه جدید کمک کند تا بتوانید مزایا و معایب هر راه حل را با دید جدیدی ببینید و با کمک راهنمایی های کوچینگ توسعه سازمانی ایده‌های جدیدی ارائه دهید.

 

بهره وری کارکنان را افزایش دهید

کوچ می تواند با کمک به کارمندان برای تمرکز روی مهمترین مسئولیت های که دارند و به حداقل رساندن اشتباهات و خطاهایی که سهوا در انجام امور محوله شان دیده می شود، بهره وری آنها را افزایش دهند. از مزایا کوچینگ توسعه سازمانی این است که کوچ مهارت هایی را که کارمندان برای افزایش بهره وری نیاز دارند به آنها آموزش می دهد تا راحت تر مسئولیت هایی را که به عهده دارند، به سرانجام برسانند.

 

منابع انسانی خود را حفظ کنید

یکی از مهمترین مزایا کوچینگ توسعه سازمانی کمک به کاهش جابجایی کارکنان است. وقتی کارمندان احساس کنند بخشی از یک تیم هستند و برای رسیدن به یک هدف مشترک کار می کنند، احتمال بیشتری دارد که در سازمان بمانند. هرچقدر کارمندان یک سازمان، تجربه بیشتری پیدا کنند برای سازمان، ارزش بیشتری پیدا خواهند کرد.

 

معایب کوچینگ توسعه سازمانی

در کنار مزایا، کوچینگ توسعه سازمانی میتواند معایب اندکی نیز داشته باشد که در ادامه به چند مورد از آنها می پردازیم:

 

هزینه از معایب کوچینگ توسعه سازمانی

هزینه کوچینگ احتمالاً از اصلی ترین معایب آن است. شما باید برای استخدام کوچ هزینه کنید. هزینه استخدام کوچ بسته به تجربه و خدماتی که ارائه می دهد متفاوت است. اما اگر در حال حاضر در تلاش هستید تا سازمان خود را حفظ کنید، پرداخت هزینه برای کوچینگ توسعه سازمانی به نفع شما خواهد بود. برای اطلاع از هزینه کوچینگ توسعه سازمانی می توانید یک جلسه مشاوره رایگان با دکتر پرستو اسلامی کوچ برنامه ریزی کنید.

 

آماده نبودن برای تغییر

کوچ توسعه سازمانی به شما کمک می کند تا در سازمان خود تغییراتی ایجاد کنید، اما این تغییرات ممکن است همیشه آسان نباشد. ممکن است برای ایجاد تغییراتی که یک کوچ توسعه سازمانی پیشنهاد می کند آماده نباشید یا نخواهید این تغییرات را انجام دهید. در اینصورت هزینه ای که برای استخدام کوچ پرداخت کردید، هدر خواهد رفت و شما نتیجه ای از جلسات کوچینگ نخواهید گرفت.

 

عدم برقراری ارتباط مناسب با کوچ توسعه سازمانی

جلسات کوچینگ توسعه سازمانی به صورت مشاوره های دوجانبه انجام می گیرد بنابراین، اگر می خواهید از مزایا و معایب کوچینگ توسعه سازمانی به نفع خود استفاده کنید باید با کوچ ارتباط مناسبی برقرار کنید. در غیر این صورت، زمان زیادی را صرف بحث و مشاجره خواهید کرد و نمی توانید روی رشد و توسعه سازمان خود تمرکز کنید.

 

به طور کلی، مزایا و معایب کوچینگ توسعه سازمانی را باید در کنار هم بررسی کنید تا به این نتیجه برسید که آیا استخدام کوچ به نفع سازمان شما است یا خیر.

نکته اصلی این است که گزینه ها را بسنجید و تصمیمی بگیرید که برای شما و سازمان شما بهترین نتیجه را داشته باشد. اگر احساس می کنید می توانید از کمک یک کوچ حرفه ای برای رسیدن به اهداف سازمان خود استفاده کنید، امروز با دکتر پرستو اسلامی کوچ تماس بگیرید و از مزایا کوچینگ توسعه سازمانی بهره مند شوید.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.