بهترین رویکردهای کوچینگ توسعه سازمانی

بهترین رویکردهای کوچینگ برای توسعه سازمانی

بهترین رویکردهای کوچینگ برای توسعه سازمانی به مدیران کمک می کند تا بهتر از کارمندان خود حمایت کرده و به مدیر مؤثرتری برای اعضای تیم خود تبدیل شوند.

کارکنانی که فاقد رهبری مناسب و انسجام تیمی هستند، در هنگام دستیابی به اهداف تیمی یا سازمانی، دچار تزلزل می شوند. در مقابل، زمانی که کارکنان درک کنند که از آنها چه انتظاری می‌رود و اهدافی که برای رسیدن به آنها تلاش می‌کنند را بشناسند، می توانند به موفقیت تیم کمک کرده و سازمان را در موقعیت بهتری برای پیشی گرفتن از رقبا و جذب مشتریان بیشتر کمک کنند.

10 رویکرد موثر کوچینگ توسعه سازمانی برای موفقیت تیم

در ادامه بهترین رویکردهای کوچینگ برای توسعه سازمانی را به شما معرفی می کنیم:

 

1) کارکنان خود را بشناسید

برای اینکه یک مدیر عالی باشید، باید واقعا تیم خود را بشناسید و تلاشی هماهنگ برای شناخت هر یک از کارمندان خود در سطح عمیق تری انجام دهید. با نقاط قوت و ضعف هر فرد آشنا شوید و ویژگی های برتر هریک را بشناسید و بدانید چه چیزی آنها را به چالش می کشد یا انگیزه می دهد و دلسرد می کند.

با تست های شخصیت شناسی و کمک گرفتن از یک کوچ حرفه ای برای تحلیل پاسخ ها، می توانید از نتایج استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید که از هر کارمند به موثرترین شکل ممکن استفاده می کنید.

 

2)  شفاف سازی را به عنوان یکی از بهترین رویکردهای کوچینگ سازمانی تقویت کنید.

شفاف بودن با کارمندان به ایجاد اعتماد، روابط مستحکم و اطمینان از اینکه همه در یک جبهه هستند، کمک می کند. با شفاف سازی، به تقویت فرهنگ ارتباط باز در شرکت کمک می کنید. با پرسیدن این سوالات کلیدی از خود میزان شفاف سازی را در تیم خود تشویق کنید:

 

“چقدر با روی باز با کارمندان برخورد می کنم و به آنها اجازه می دهم با من آشنا شوند؟”

“آیا ارزش ها و انگیزه هایم را به وضوح برای اعضای تیمم توضیح داده ام؟”

“آیا من در نحوه انتخاب و تصمیم گیری واضح و ثابت هستم؟”

“آیا وقتی اشتباهی می کنم یا در دانش خود نقصی پیدا می کنم به اعضای تیم می گویم؟”

 

 

3) همکاری و تعامل را گسترش دهید

انسان ها به طور کلی دارای طبیعت رقابتی هستند. به این ترتیب، ایجاد رقابت مثبت و گسترش تعامل و همکاری در یک محیط اداری به عنوان یکی از بهترین رویکردهای کوچینگ سازمانی شناخته می شود.

با جلوگیری از رقابت ناسالم و تشویق به همکاری و به رسمیت شناختن دستاوردهای گروهی به جای موفقیت فردی، می توانید فرهنگی را پرورش دهید که نه تنها استعدادهای فردی را شکوفا می کنید، بلکه باعث می شوید اعضا به یکدیگر اعتماد کنند.

 

4) اهداف روشن ایجاد کنید

تعریف واضح اهداف و چشم اندازها بدون برنامه ریزی استراتژیک عملاً غیرممکن است. پس از دور هم جمع کردن تیم خود، با ارائه تصویری بزرگ از اهداف سازمان شروع کنید و اعضا را تشویق کنید تا درباره راه های رسیدن به اهداف بلندمدت خود بحث و تبادل نظر کنند.

یکی از بهترین رویکردهای کوچینگ سازمانی استفاده از نقاط قوت فردی و درخواست فداکاری، تعهد و خلاقیت تیم است. پس از شناسایی اهداف بزرگتر، جدول زمانی ایجاد کنید که شامل نقاط عطف و معیارهایی باشد تا همه را پاسخگو نگه دارد و به شما کمک کند انسجام ، پیشرفت و دستاوردهای تیم خود را بسنجید.

 

5) موفقیت تیم تان را به عنوان یکی از بهترین رویکردهای کوچینگ جشن بگیرید

جشن گرفتن هنگام رسیدن به اهداف، یکی از بهترین رویکردهای کوچینگ سازمانی برای حفظ تیم خود در مسیر، با انگیزه و الهام بخش است. در کنار بزرگداشت این دستاوردها، تلاش کنید تا موفقیت های فردی اعضای تیم خود و همچنین موفقیت های گروه را جشن بگیرید که ابزاری قدرتمند برای حمایت از انگیزه و روحیه فردی و تیمی است.

 

6) اعتماد متقابل ایجاد کنید

سعی کنید با انگیزه بخشیدن به کارمندان، تلاش کنید تا به کارکنان خود نشان دهید که به آنها اهمیت می دهید، آنها را اعضای ارزشمند تیم بدانید و به آنها و موفقیت آنها افتخار کنید به این ترایب می توانید اعتماد متقابل ایجاد کنید.

 

7) به عنوان یکی از بهترین رویکردهای کوچینگ، راه را برای موفقیت هموار کنید

شما نمی توانید انتظار داشته باشید که تیم شما بدون امید به موفقیت، عملکرد موثری داشته باشد. بنابراین، بسیار مهم است که تیم شما به آموزش های لازم، نرم افزار، منابع، استراتژی ها، مواد و هر چیز دیگری که ممکن است برای موفقیت در نقش خود نیاز داشته باشد، دسترسی داشته باشد.

 

8) بازخوردهای سازنده را به اشتراک بگذارید

به‌عنوان یکی از حیاتی‌ترین رویکردهای کوچینگ سازمانی، از اشتراک گذاری بازخورد های سازنده کمک بگیرید که باعث موفقیت تیم می شود. بازخوردهایی در مورد اینکه کارمندان شما چه کارهایی را به خوبی انجام داده اند؟ چه استراتژی هایی جواب نداده اند؟ چه مواردی نیاز به بهبود دارد؟ می تواند راهگشا باشد.

 

9) جلسات تعاملی برگزار کنید

از بهترین رویکردهای کوچینگ سازمانی می توان به برگزاری جلسات تعاملی اشاره کرد. در طول جلسات انفرادی با کارمندان، درباره روش هایی بپرسید که می توانید نقش خود را به عنوان مربی بهبود بخشید تا به کارکنان خود کمک کنید تا به اهداف خود برسند. در طول بحث، ذهنی باز داشته باشید، انعطاف پذیر باشید و دیدگاه خود را حفظ کنید.

 

10) اختلافات بین تیمی را به عنوان یکی از بهترین رویکردهای کوچینگ مدیریت کنید

علیرغم تلاش های شما برای ایجاد یک تیم متحد و تعاملی، مطمئنا درگیری هایی، بین اعضای تیم شما وجود خواهد داشت. شما باید برای درک کامل این مسائل تلاش کنید و سپس رویه ای را برای مقابله و اجتناب از این نوع مشکلات در آینده اجرا کنید.

 

مشاوره و دریافت بهترین رویکردهای کوچینگ سازمانی با دکتر پرستو اسلامی کوچ

برای اطمینان از اینکه از بهترین رویکردهای کوچینگ توسعه سازمانی برای مدیریت بهتر تیم تان استفاده می کنید، می توانید از تجربیات دکتر پرستو اسلامی کوچ بهره ببرید.

تکنیک های کوچینگ سازمانی و نوع استراتژی های ارائه شده در جلسات کوچینگ سازمانی می تواند به شما کمک کند که مسیر موفقیت خود و کارمندانتان را هموار کنید که در نهایت به موفقیت سازمان شما منجر خواهد شد.

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.