کوچینگ حقوقی

کوچینگ حقوقی چیست و چرا سازمان ها به آن نیاز دارند؟

کوچینگ حقوقی همان خدمات مشاوره حقوقی است که به طور خاص براساس نیازهای حقوق و قضایی هر فرد، سازمان یا شرکت ارائه می شود.

خدمات مشاوره حقوقی به سازمان ها این فرصت را می دهد تا تنها درباره خدماتی که به آن نیاز دارند، مشاوره دریافت کنند.

معمولا در جلسات کوچینگ حقوقی مستقیماً با یک وکیل در ارتباط هستید، که در دادگستری کار می کند و در زمینه خاصی که به مشکل شما مربوط می شود، تبحر دارد.

کوچینگ حقوقی برای افراد می تواند در تصمیم گیری های مهم مثل ازدواج، طلاق، قبول نمایندگی یا وکالت و سایر مسائل، به آنها کمک کند. وکیل یا “کوچ” به فرد کمک می کند تا با سیستم حقوقی، ابزارها و استراتژی هایی که به آنها نیاز دارد، آشنا شود. کوچ اطلاعات کاملی را درباره مشکلات فرد یا سازمان در اختیار موکل خود قرار می دهد.

کوچینگ حقوقی به شما شانس بیشتری برای دستیابی به نتیجه دلخواه تان در مسائل قانونی مختلف می دهد و می تواند در موفقیت شما تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

 

‌کوچینگ حقوقی چیست و آیا به آن نیاز دارم؟

تقریباً هر سازمانی می تواند از نظرات، مشاوره و نمایندگی وکیل در هر پرونده قضایی بهره مند شود. با این حال، همه نمی توانند هزینه های وکیل را برای چنین خدماتی بپردازند. اگر فکر می کنید می توانید از مشاوره حقوقی بهره مند شوید اما نمی توانید دستمزد یک وکیل را بپردازید، ممکن است گزینه دیگری در دسترس شما باشد: کوچینگ حقوقی. کوچینگ حقوقی نوعی خدمات مشاوره حقوقی کوتاه مدت است و به همین علت مقرون به صرفه تر از وکالت کامل است.

 

کوچینگ حقوقی در مقایسه با وکیل حقوقی

کوچینگ حقوقی خدمات نسبتا جدیدی است که برخی از وکلا طی چند سال گذشته آن را ارائه کرده اند. کوچینگ حقوقی با استخدام یک وکیل در یک پرونده قضایی متفاوت است. در جلسات کوچینگ حقوقی، وکیل فقط به شما مشاوره می دهد و وکالت قانونی شما را ندارد که بتواند تمام کارهای قانونی پرونده شما را انجام دهد. در عوض، یک وکیل حقوقی، شما را با مراحلی که برای رسیدگی به پرونده تان پورد نیاز است، راهنمایی می کند.

در جلسات کوچینگ حقوقی، وکیل به شما در خصوص تکمیل مدارک و آنچه باید در دادگاه بگویید، راهنمایی های لازم را می دهد. پس از دریافت مشاوره از وکیل، می توانید خودتان به امور حقوقی تان رسیدگی کنید. کوچ در طول پرونده حقوقی همیشه در دسترس و آماده ارائه مشاوره است. اما بقیه کارها را خود شما انجام خواهید داد.

کوچینگ حقوقی می تواند هزینه کمتری نسبت به وکالت حقوقی کامل داشته باشد که آن را به گزینه ای مقرون به صرفه برای سازمان هایی که درگیر یک پرونده حقوقی هستند، تبدیل می کند.

در کوچینگ حقوقی، وکیل تنها مسئول مشاوره دادن به شما است و هر دو توافق کرده‌اید که کار اصلی را خودتان انجام دهید. وکیل به طور کامل به پرونده سازمان شما رسیدگی نمی کند، بلکه فقط قسمت های خاصی را از طرف شما تکمیل می کند. شما نمی توانید علیه وکیل به دلیل سهل انگاری حرفه ای به دلیل کوتاهی در انجام سایر وظایفی که مسئولیت او نبوده شکایت کنید.

 

چگونه برای کوچینگ حقوقی وکیل مناسب پیدا کنیم؟

همه وکلا مشاوره حقوقی ارائه نمی دهند. ممکن است لازم باشد با دفاتر قضایی مختلف تماس بگیرید تا وکلایی را پیدا کنید که وکالت با دامنه محدود یا مشاوره حقوقی ارائه می دهند. در هر صورت باید سعی کنید وکیلی پیدا کنید که مایل به همکاری با شما باشد، صریح با شما ارتباط برقرار کند و از سالها تجربه او در قانون برای کمک به پرونده سازمان خود استفاده کنید. فراموش نکنید قبل از استخدام کوچ، در مورد هزینه های دستمزد او سوال کنید.

 

مراحل استخدام کوچ حقوقی

برای استخدام یک کوچ حقوقی حرفه ای ابتدا یک جلسه مشاورا رایگان را با چند وکیل مختلف برنامه ریزی کنید. در طول جلسه رایگان خود، سؤالاتی مانند “هزینه کوچینگ حقوقی چقدر خواهد بود؟” “خدمات شما چقدر جامع هستند؟” “اگر پرونده من به دادگاه برود چه اتفاقی می افتد؟” را بپرسید.

شما باید با وکیلی همکاری کنید که نسبت به او احساس راحتی و اطمینان داشته باشید.

کوچینگ حقوقی می تواند برای سازمان های مختلف متفاوت به نظر برسد. برخی از سازمان ممکن است به مشاوره بیشتری نسبت به سایرین نیاز داشته باشند، به خصوص در موارد پیچیده مالیاتی یا شکایت مشتری. سناریوی کوچینگ حقوقی شما ممکن است شامل خدماتی مانند تهیه اسناد و مدارک، پیدا کردن شاهد و تنظیم دادخواست باشد. مشاوره با یک وکیل می تواند به شما کمک کند تا درک کنید که از خدمات کوچینگ حقوقی خاص خود چه انتظاری داشته باشید.

 

کوچینگ حقوقی شامل چه مشاوره هایی می شود؟

نوع مشاوره حقوقی به موضوع حقوقی سازمان شما بستگی دارد که می تواند شامل یکی از موارد زیر باشد:

مشاوره حقوقی مستقل؛

تهیه و تأیید اسناد؛

آماده کردن دادخواست ها، استشهادها، احكام دادگاه و دفاتر حقوقي.

مشاوره با نرخ ثابت در مورد نقاط قوت و ضعف پرونده شما؛

نکات و آمادگی برای دادگاه یا میانجیگری/ داوری؛

کمک به تحقیقات حقوقی، درک قوانین، و آماده سازی رویه قضایی و استدلال برای موضوع شما؛

بررسی و تجزیه و تحلیل اسناد دادگاه؛

کمک در درک اسناد مورد نیاز برای درخواست شما، و نحوه ثبت اسناد خود در دادگاه؛

محاسبات مالیاتی تایید شده توسط دادگاه،

تجزیه و تحلیل و محاسبات غرامت،

آمادگی برای دفاع در جلسه دادگاه

‌و …

 

مزایای کوچینگ حقوقی چیست؟

درک تحلیل حقوقی که دادگاه برای تصمیم گیری در مورد پرونده سازمان شما استفاده می کند.

تعیین اهداف واقع بینانه و عملی با توجه به مسائل حقوقی تان؛

درک جنبه های مختلف پرونده تان، که برای استدلال موفقیت آمیز پرونده شما مهم است.

بهبود مهارت های ارتباطی با یادگیری واژگان حقوقی مورد استفاده دادگاه ها؛

کمک در جهت یابی مسائل مالی توسط یک وکیل عینی؛

کاهش هزینه های حقوقی؛ و

به کاهش استرس هنگام آماده سازی و بحث در مورد پرونده حقوقی تان

 

اگر فکر می کنید کوچینگ توسعه سازمانی برای شما منطقی است، دکتر پرستو اسلامی کوچ می تواند به سازمان شما در جهت رشد و توسعه بیشتر کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.