مانی کوچینگ

مانی کوچینگ چیست و چه تاثیری در توسعه سازمانی دارد؟

مدیریت مالی یک سازمان می تواند دشوار باشد و معمولا مدیران مالی علاوه بر دانش حسابداری باید بینش قوی و توانایی برنامه ریزی داشته باشند. متأسفانه وقتی صحبت از پول می شود، نقاط کور زیادی نیز وجود دارد. مانی کوچینگ، راه روشنی را برای تصمیم گیری پیش روی مدیران قرار می دهد و کوچ حرفه ای، می تواند به شما در افزایش اعتماد به نفس و آرامش خاطرتان برای مدیریت مالی سازمان تان کمک کند تا مسیر درستی را برای توسعه سازمانی انتخاب کنید.

 

مانی کوچینگ چیست؟

کوچینگ مالی یک شاخه از کوچینگ توسعه سازمانی است که به مدیران کمک می کند سواد مالی و مهارت های مدیریت پول را توسعه دهند. جدا از مشاوران مالی، یک مربی مالی می تواند به شما کمک کند یاد بگیرید که بودجه سازمان را مدیریت کنید، با شرکای سازمان در مورد درامدها و هزینه ها صحبت کنید و راهکارهایی برای افزایش درآمد سازمان ارائه دهید.

معمولا بیشتر صحبت‌های شما با یک مربی مالی، حول محور پول می‌چرخد و کوچ حرفه ای سعی می کند نگرش سازمان شما در مورد پول را بررسی کرده و اطلاعاتی در خصوص وضعیت درآمدزایی سازمان و مدیریت بودجه آن بدست آورد، سپس اهداف شما و شرکایتان را برای آینده توسعه سازمانی مورد بررسی قرار داده و به شما کمک می کند برای رسیدن به این اهداف، گام های درستی بردارید.

 

مانی کوچ چه وظایفی برای کوچینگ توسعه سازمانی دارد؟

مربی مالی، فردی است که آموزش دیده (و مورد اعتماد) است تا امور مالی سازمان شما را بررسی کرده و در جلسات مانی کوچینگ فرصت هایی را برای مدیریت بهتر پول به شما ارائه دهد.

در جلسات مانی کوچینگ، مربی به جای شما تصمیم نمی گیرد بلکه بیشتر بر آموزش مهارت های مدیریت پول شما تمرکز می کند تا برای رسیدن به اهداف مالی سازمان اطمینان بیشتری داشته باشید.

جلسات مانی کوچینگ اغلب براساس اهداف خاصی که برای توسعه سازمانی در نظر دارید، برنامه ریزی می شود.

 

اهداف مانی کوچینگ چیست؟

در جلسات مانی کوچینگ برای توسعه سازمانی، مربی به شما کمک می کند:

اهداف مالی خود را مشخص کنید و برای رسیدن به آنها برنامه ریزی کنید

بدهی های سازمان را پرداخت کنید

راهکارهایی برای مدیریت مالی سازمان و تصمیم گیری برای درآمدزایی ارائه دهید

اعتبار مالی سازمان را برای اهداف توسعه سازمانی در آینده، افزایش دهید

بیاموزید که در چه مرحله ای از برنامه ریزی توسعه سازمانی هستید و مطمئن شوید که در مسیر درستی برای ثبات مالی قرار دارید.

یک صندوق اضطراری برای شرایط خاص ایجاد کنید

روش های افزایش درآمد مختلف را بشناسید و بدانید کدام یک برای توسعه سازمانی شما منطقی تر است

با درک اینکه چگونه مانی کوچینگ بر سایر بخش های سازمان شما تأثیر می گذارد، راهکارهای آن را به کار بگیرید

 

آیا مربیان مالی همان مشاوران مالی هستند؟

همانطور که گفته شد، اکثر مربیان مالی معمولاً حداقل آموزش هایی در زمینه مانی کوچینگ دیده اند و ممکن است دارای مجوزهای حرفه ای، مدرک تحصیلی یا سالها تجربه در حوزه توسعه سازمانی باشند. اما به طور کلی، هیچ الزامی برای داشتن مجوز رسمی توسط مانی کوچ وجود ندارد و برای تبدیل شدن به یک مربی مالی نیازی به گذراندن دوره یا داشتن مدرک تحصیلی نیست. هر کسی می تواند جلسات مانی کوچینگ را برای توسعه سازمانی ارائه دهد.

مشاوران مالی که دارای مدرک و مجوز می باشند معمولاً در حوزه مانی کوچینگ نیز فعالیت دارند اما برخلاف مربیان مالی که مشاوره و مربیگری ارائه می دهند، مشاوران مالی معمولاً فقط با یک سازمان خاص کار می کنند و از آنها حقوق ثابت دریافت می نمایند.

هزینه استخدام یک مشاور مالی بسیار بالا است در صورتیکه مانی کوچ طی چند جلسه مانی کوچینگ و با هزینه بسیار پایین تری، راهکارهای توسعه سازمانی را به شما ارائه می دهد و به مدیران کمک می کند تا خودشان به عنوان یک مشاور مالی برای سازمان عمل کنند.

 

چگونه یک مربی مالی برای کوچینگ توسعه سازمانی پیدا کنیم؟

اگر ترجیح می دهید با یک مشاور مالی دارای مجوز کار کنید، می توانید با جستجو در گوگل فهرستی از افرادی که به نام مشاور مالی معتبر جلسات مانی کوچینگ را برگزار می کنند، پیدا کنید.

یک راه عالی برای یافتن بهترین مربی مالی، پرس و جو از مدیران سازمان های موفق است. اگر در حال حاضر با سازمان هایی کار می کنید که به خوبی توسعه یافته اند و در مسیر موفقیت هستند از آنها بخواهید مربی مالی شان را به شما معرفی کنند.

اما اگر کسی را نمی شناسید، می توانید رزومه کوچ های توسعه سازمانی که در اینترنت پیدا کرده اید را بررسی کنید و با توجه به تخصص و تجربه کاری آنها، لیست خود را به ۵ نفر محدود کنید. سپس درخواست یک جلسه مشاوره رایگان بدهید و در جلسه مشاوره آنها را محک بزنید. همچنین می توانید در مورد هزینه جلسات مانی کوچینگ و کوچینگ توسعه سازمانی از آنها سوال کنید و در نهایت، مربی مالی که با انتظارات و بودجه شما متناسب است را انتخاب نمایید.

 

با جلسات کوچینگ توسعه سازمانی دکتر پرستو اسلامی کوچ، دارایی های خود را مدیریت کنید

کوچینگ مالی نوعی کوچینگ است که به طور خاص برای بهبود شرایط سازمان و توسعه سازمانی طراحی شده است. مربیان مانی کوچینگ نوعی مشاور مالی هستند که به شما راهکارهایی را جهت افزایش درامد سازمان و قرار گرفتن در مسیر رشد و توسعه ارائه می دهند تا سریعتر به اهداف خود برسید.

مانی کوچ حرفه ای توصیه های مالی ارائه نمی دهد، بلکه به شما کمک می کند تا خودتان تصمیمات مالی درستی بگیرید و در مسیر توسعه سازمانی قدم بردارید. خدمات مربیگری مالی دکتر پرستو اسلامی کوچ در جهت کوچینگ توسعه سازمانی شامل برنامه ریزی برای مدیریت بودجه، درآمدزایی، افزایش اعتبار سازمان و پرداخت بدهی ها می شود.

برخلاف مشاوران مالی، دکتر اسلامی به مشتریان کمک می‌کند تا بفهمند نگرش‌ها و باورهایشان چگونه بر وضعیت مالی کلی‌ سازمان تأثیر می‌گذارد. جلسات مانی کوچینگ دکتر اسلامی کوچ به کاهش استرس مالی شما کمک کرده و می تواند به بهبود وضعیت مالی و توسعه سازمانی شما کمک کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.