جلسات کوچینگ توسعه فردی

چه کسانی به شرکت در جلسات کوچینگ توسعه فردی نیاز دارند؟

اگر درباره موفق ترین افراد جهان مثل اپرا، لئوناردو دیکاپریو،  تونی رابینز، سرنا ویلیامز و بسیاری دیگر از افراد مشهور، کارآفرینان و مدیران موفق، تحقیق کنید متوجه می شوید که آنها از کمک یک کوچ استفاده کرده یا در جلسات کوچینگ توسعه فردی شرکت کرده اند.

تمام قهرمانان ورزشی یا متخصصان و مدیران سطح بالا می دانند که برای موفقیت در کار و زندگی خود، مشاوره گرفتن از یک کوچ کاربلد، ضروری است. بنابراین، اگر از خود می‌پرسید: «آیا به شرکت در جلسات کوچینگ توسعه فردی نیاز دارم؟»، قطعا پاسخ شما مثبت است.

شرکت در جلسات کوچینگ توسعه فردی یک تصمیم مهم است. ممکن است در مورد قابلیت های مختلف کوچ های حرفه ای شنیده باشید و از خود پرسیده باشید که آیا این جلسات کمکی به وضعیت فعلی تان می کند.

به گفته دکتر پرستو اسلامی کوچ، اگر یکی از شرایط زیر را در زندگی خود تجربه می کنید، قطعا جلسات کوچینگ توسعه فردی میتواند به شما کمک کند.

 

1. احساس می کنید در مسیر درست زندگی خود قرار ندارید

آیا 10 سال است فارغ التحصیل شدید اما همچنان به دنبال یک شغل مناسب برای خود هستید؟ آیا در محل کار یا رابطه خود احساس عدم رضایت می کنید؟ آیا در مورد کاری که می خواهید انجام دهید مطمئن نیستید؟

احساس سردرگمی یکی از شرایطی است که موجب می شود اغلب افراد به فکر شرکت در ” جلسات کوچینگ توسعه فردی ” بیفتند.

اگر در چنین شرایطی هستید احتمالاً زمان آن رسیده است که از یک کوچ حرفه ای کمک بگیرید تا ارزش های تان بشناسید و بتوانید اهداف واقع گرایانه ای برای خود تعیین کرده و یک برنامه عملی و قابل دستیابی برای خودتان تنظیم کنید.

گاهی اوقات، برای رسیدن به موفقیت فقط به کمک فکری نیاز دارید. پیشرفت مساوی است با شادی، و شرکت در جلسات کوچینگ توسعه فردی می تواند به شما کمک کند تا در زمینه های مهم زندگی خود پیشرفت کنید.

همه ما می دانیم که موفقیت مستلزم کار، فداکاری و زمان است، آموزش هایی که در جلسات کوچینگ توسعه فردی به شما داده می شود، نه تنها به شما در تعیین اهداف و تنظیم یک برنامه عملی کمک می کند، بلکه به طور مداوم مهارت ها یا استراتژی های مورد نیاز برای پیشرفت را در اختیار شما می دهد.

درست است که دوستان و خانواده می توانند به شما مشاوره دهند و به صحبت های شما گوش کنند. اما اگر می‌خواهید یک برنامه استراتژیک برای حرکت رو به جلو داشته باشید، به یک کوچ توسعه فردی نیاز دارید.

 

2. نمی توانید برای پیشرفت در زندگی بر ترس هایتان غلبه کنید

هر کس هر از گاهی با چالش هایی در زندگی خود روبرو می شود. شاید برایتان جالب باشد بدانید که ریچارد برانسون از سخنرانی در جمع می ترسید. تفاوت افراد موفق با سایر افراد در این است که می دانند چگونه قدرت درونی خود را بیابند و به جای اینکه جلوی آنها را بگیرند، از این ترس برای توسعه فردی خود استفاده کنند. اگر در غلبه بر ترس های خود مشکل دارید، جلسات کوچینگ توسعه فردی می تواند به شما کمک کند.

در این جلسات، کوچ، شما را راهنمایی می کند تا ترس های خود را نام ببرید، اقدام کنید و یاد بگیرید که چگونه از آنها به عنوان نیرویی برای موفقیت استفاده کنید.

مربی همچنین به شما کمک می کند تا طرز فکرتان را درباره ترس‌هایتان تغییر دهید و به جای تمرکز بر باورهای محدودکننده، بر روی ویژگی‌های مثبت خود تأکید کنید.

 

3. فکر می کنید هیچ مهارتی ندارید که به موفقیت برسید

ترس اغلب محصول باورهای محدود کننده ماست. چه تصورات نادرستی در مورد خود دارید؟ آیا به طور مداوم به خود می گویید که برای رسیدن به اهداف خود به اندازه کافی خوب نیستید؟ همه ما تجربیات ناخوشایندی در زندگی داریم، اما برخی از ما در رها کردن تجربیات گذشته که ما را از حرکت رو به جلو در زندگی و رسیدن به اهدافمان محدود می‌کنند و مانع موفقیت مان می‌شوند، مشکل داریم.

جلسات کوچینگ توسعه فردی می تواند به شما کمک کند تا باورها و ایده های قدیمی خود را به گونه ای پردازش کنید که به شما امکان می دهد به جای تمرکز بر گذشته، از از آنها برای رشد و پیشرفت استفاده کنید.

 

4. عادات بدی دارید و بدون کمک گرفتن از جلسات کوچینگ توسعه فردی نمی توانید آنها را کنار بگذارید

بسیاری از ما موفقیت هایمان را با عادات بدی که داریم، خراب می کنیم و گاهی اوقات حتی خودمان هم نمی دانیم چرا اینکارها را انجام می دهیم. مثلا در طول هفته رژیم می گیریم اما با پرخوری در آخر هفته ها، نتایج تمام زحماتمان بر باد می رود یا به سختی یک رابطه عاشقانه را ایجاد می کنیم اما به دلیل حسادت یک شبه آن را از بین می بریم.

جلسات کوچینگ توسعه فردی می تواند به شما کمک کند تصمیمات بهتری بگیرید و عادت های خود ویرانگرتان را کنار بگذارید.

 

5. می خواهید با شرکت در جلسات کوچینگ توسعه فردی برای رسیدن به اهدافتان قاطع تر باشید

اگر می خواهید بدانید که آیا کوچ توسعه فردی می تواند به شما کمک کند سا خیر، به وضعیت فعلی خود در زندگی حرفه ای یا شخصی تان فکر کنید. آیا احساس می کنید که فرصت ها را از دست داده اید زیرا می ترسید اقدامی انجام دهید؟ اگر اعتماد به نفس شما در حدی نیست که باید باشد یا در برنانه ریزی برای قرار گرفتن در مسیر موفقیت مشکل دارید و نمی توانید مراحل بعدی را ببینید، جلسات کوچینگ توسعه فردی می تواند به شما کمک کند تا مسیر درست را به وضوح تشخیص دهید .

بسیاری از “باید”هایی که هر روز با آنها روبرو می شوید می توانند قضاوت شما را تحت الشعاع قرار دهند، و این وظیفه یک کوچ توسعه فردی است که درک آنچه واقعاً می خواهید را آسان تر کند و به شما کمک کند تا بفهمید چگونه آن را بدست آورید. کوچ همچنین می تواند به شما کمک کند تا خطرات مسیر موفقیت را ارزیابی کنید و اعتماد به نفس تان را با تمرین چنین مهارت مهم افزایش دهید.

 

آیا آماده اید تا روی اهداف خود تمرکز کنید و نتایج دلخواه تان را به دست آورید؟ همین حالا یک جلسه مشاوره با دکتر پرستو اسلامی کوچ برنامه ریزی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.