دوره کوچینگ سازمانی کوچینگ بهره وری کارمندان

دوره آموزش کوچینگ سازمانی برای مدیران چه مزایایی دارد؟

دوره کوچینگ سازمانی استراتژی قدرتمندی است که در زمینه های مختلف باعث رشد رهبران و سازمان ها می شود. طبق آخرین آمار گیری کوچینگ توسعه سازمانی، دکتر اسلامی، 80 درصد افراد اذعان داشته اند که دوره های کوچینگ اعتماد به نفس آنهارا افزایش داده و بستر ارزشمندی را برای توسعه فردی آنها مهیا کرده است. مدیران گاهی با کارمندانی مواجه می شوند که از کمبود اعتماد به نفس رنج می برند، در این زمان فرستادن آنها به دوره های آموزش کوچینگ می تواند بهترین تصمیم باشد.

در ادامه، با مزایا و اهداف اصلی این دوره ها آشنا خواهید شد.

 

دوره های کوچینگ سازمانی چه مزایایی برای مدیران دارد؟

دوره کوچینگ سازمانی، مزایای بیشماری برای مدیران کسب و کار ها دارد، زمانی که این دوره ها تمام تاثیر خود را بگذارند، مدیران می توانند ارتباط بهتری با کارکنان خود برای رشد سازمانی کسب و کار خویش برقرار نمایند.

انطباق کارکنان با یکدیگر

در کوچینگ توسعه سازمانی، دکتر اسلامی می بینیم که افراد باتجربه با کارکنان تازه وارد کنار هم قرار می گیرند و اینکار باعث بهتر شدن و سریع تر شدن انطباق مدیران با کارکنان جدید و برنامه کسب و کار می شود. زمانی مرحله انطباق به طور کامل انجام می شود که کارکنان از مزایای راهنمایی گرفتن از افراد با تجربه و مسئولیت های شخصی خود بهره ببرند و بتوانند دریک مسیر مشخص حرفه ای کار کنند.

نگهداری

همانطور که می دانید دوره های کوچینگ در سطح سازمانی فعالیت دارند به همین دلیل در بردارنده مزایای فراوانی هستند و توسط شرکت های زیادی بکار گرفته می شوند. عنوان نگهداری که در این قسمت نام بردیم مرتبط است با تحکیم ساختار حرفه ای کارکنان! کوچینگ به کارکنان کمک می کند تا با مدیریت آسان تر وظایف گروهی که دریافت کرده اند، در یک فضای راحت تر با کارکنان دیگر همکاری کنند. برگزاری این دوره ها به شرکت ها کمک می کند تا در هزینه های استخدام کارکنان و جذب استعداد های بالقوه صرفه جویی کنند.

رشد و توسعه فردی

بهره گیری از اطلاعات کوچینگ سازمانی به انطباق کارکنان کم تجربه و ارتقای عملکرد آنها با شرایط کسب و کار ها و قوانین مدیران سرعت می بخشد. شرکت در این دوره ها کارکنان را در مسیر مثبتی قرار می دهد و با راهنمایی های مفید فعالیت آنها را به پیشرفت و بهره وری بیشتر هدایت می کند. فضای محرمانه و مورد اعتماد کوچینگ به همه کارکنان این امکان را می دهد تا تمام سوال های خود را بپرسند و بعد از گرفتن مشاوره کامل به رضایت شغلی دست یابند.

بهره وری تیم

کوچینگ در راستای توسعه کارهای تیمی نیز فعالیت دارد و می تواند عملکرد تیم و در آخر قدرت کل تیم را بهبود ببخشد. استراتژی کوچینگ به مدیران این اجازه را می دهد تا کارکنان را با توجه به نقاط ضعف و قوت هر شخص در گروهی قرار دهند که کارکنان می توانند کارهای تیمی را به درستی انجام دهند و باعث کاهش گردش مالی و افزایش اعتبار درون سازمانی شوند.

امروزه، شرکت در دوره های کوچینگ سازمانی به عنوان استراتژی حیاتی رهبری و مدیریت شناخته شده که باعث رد شدن شرکت ها از موانع و رسیدن به بهترین عملکرد آنها می شود. با انجام پذیری تمام راهکار های این دور به افراد یاد داده می شود تا خودشان بهترین راه هارا یاد بگیرند و بتوانند با تمرکز بالا بر وظایف خود تسلط و آنهارا به درستی انجام دهند.

 

چرا کوچینگ سازمانی طرفداران زیادی پیدا کرده است؟

تحقیق های بین المللی نشان داده، دوره کوچینگ سازمانی می تواند به افزایش توانایی و مهارت افراد کمک و در نتیجه با بهبود مهارت کل تیم های یک سازمان، باعث به ثبات رسیدن کسب و کار شود. به همین خاطر، بیشتر سازمان ها با آموزش دادن مدیران ارشد خود توسط کوچ های حرفه ای در تلاش اند تا بتوانند آگاهی لازم برای رشد و توسعه را به کل سازمان تزریق نمایند و باعث پیشرفت کسب و کارشان شوند.

حال، تصور کنید سازمان شما یک خانواده پرجمعیت است، اگر تمام اعضای خانواده از قوانین و راهکار های شخص تحصیل کرده خانواده پیروی کنند، با پیشرفت اساسی محافظت خواهند شد. کوچینگ سازمانی نیز همان شخص تحصیل کرده برای کارمندان یک کسب و کار است که از آنها می خواهد با یادگیری راهکار های خوب به سمت موفقیتی نزدیک حرکت کنند.

 

اهداف دوره کوچینگ سازمانی

دوره کوچینگ سازمانی راه مستقیم و نزدیک تری به مقصد اهداف خاص هر کسب و کاری است و تاکنون تنها نتایج آن مثبت ثبت شده است. در این قسمت می خواهیم شمارا با اهداف این دوره ها برای تصمیم گیری بهتر آشنا کنیم.

  • با کمک این دوره ها می توانید مشارکت بین کارکنان خود را بهبود ببخشید تا به اهداف خود نزدیک تر شوید.
  • مدیران می توانند با افزایش نرخ حفظ کارکنان، اشتیاق کارکنان را در انجام فعالیت ها تقویت کنند.
  • اگر تمام تیم به طور پیوسته و با قدرت روی پروژه ای کار کنند، باعث افزایش مسئولیت پذیری و بهبود عملکرد و روحیه هر عضو تیم خواهند شد.
  • وقتی هر عضو تیم به طور تکی نسبت به پروژه سازمان مسئولیت پذیر باشد، کارایی کل تیم بهبود پیدا می کند.
  • یادگیری کوچینگ برای تمام سازمان ها ضروری است زیرا یادگیری به موقع آن باعث به وجود آمدن فرصتی می شود تا با ترویج برخی تغییرات، کارکنان پروژه های دقیق تری انجام دهند و باعث پیشرفت سازمان شوند.

مهم ترین هدف کوچینگ سازمانی، آموزش دادن کارکنان برای انجام پروژه هایی است که سطح عملکردی بالایی دارند و تاثیر مثبت و موثری بر فرهنگ سازمانی می گذارند.

 

جمع بندی

کوچینگ توسعه سازمانی، دکتر اسلامی برای کمک به مدیران سازمان ها راه حل های زیادی را آموزش می دهد. این دوره ها از دو دهه گذشته مورد توجه بسیاری از مشاوران، تسهیلگران و مدیران بوده اند و بخاطر نتیجه مثبتی که برای بیشتر سازمان ها در ایران داشته اند، تا به امروز اجرا می شوند. با بهره گیری صحیح از این کوچینگ ها، سازمان شما به بهترین درجات می رسد و جلوتر از سایر کسب و کار ها خواهد درخشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.