لایف کوچینگ

لایف کوچینگ چیست؟

آیا اصطلاح لایف کوچینگ را شنیده اید اما مطمئن نیستید که به چه معنا است؟ در این مقاله می خواهیم به طور کامل درباره کوچینگ زندگی و تاثیری که بر توسعه فردی شما دارد، صحبت کنیم.

 

کوچینگ زندگی چیست؟

هدف کوچینگ زندگی کمک به افراد برای دستیابی به اهداف شان در زندگی شخصی یا کاری از طریق هدایت آنها در مسیر درست است. به گفته دکتر اسلامی کوچ، کوچینگ بسیار شبیه کاری است که یک مربی ورزشی برای یک ورزشکار انجام می دهد، اگرچه روش های استفاده شده توسط کوچ توسعه فردی بسیار متفاوت است.

 

چرا به لایف کوجینگ نیاز داریم؟

ممکن است تصور کنید کمک گرفتن از کوچ توسعه فردی فقط برای افرادی است که در زندگی خود با یک بحران مواجه شده اند. اما اگر اطلاعات درستی درباره لایف کوچینگ داشته باشید بیشتر متوجه می‌شوید که مربی توسعه فردی می تواند راهنمای شما برای هر برهه از زندگی تان باشد حتی اگر احساس می کنید کاملا در مسیر درست قرار دارید، مشورت با یک کوچ حرفه ای می تواند شما را سریعتر به اهدافتان برساند.

بسیاری از ما در مورد شرایط خاصی مانند تصمیم گیری های کلیدی یا غلبه بر مشکلات به یک دوست مراجعه می کنیم که او را “عاقل” می دانیم. اما دوستان ما ممکن است همیشه پاسخ های درست را نداشته باشند یا ممکن است به اندازه کافی در مورد یک موقعیت تجربه نداشته باشند تا توصیه های مناسبی ارائه دهند. در این شرایط لایف کوچینگ می تواند نقش مهمی ایفا می کند.

لایف کوچینگ به افراد کمک می کند که زندگی خود را از منظری متفاوت ببینند و به آنها اعتماد به نفس بیشتری برای حرکت به جلو می دهد.

کوچینگ زندگی نوعی مشاوره است که هدف آن کمک به مردم برای حل مشکلاتشان و رسیدن به اهدافشان می باشد.

 

لایف کوچینگ چگونه به توسعه فردی کمک می کند؟

کوچینگ زندگی نوعی مشاوره است که در جلسات آن، یک کوچ حرفه ای فرد را راهنمایی می کند و آموزش های لازم را به او می دهد. جلسات کوچینگ گاهی اوقات از طریق تلفن یا حتی از طریق ایمیل و همچنین از طریق جلسات حضوری انجام می شود.

کوچ توسعه فردی برای کمک به حل مشکلات و دستیابی به اهداف جلسات کوچینگ باید بر جامعه شناسی، روانشناسی، و اشکال متعدد مشاوره مسلط باشد.

لایف کوچینگ گاهی اوقات با بیزینس کوچینگ نیز مرتبط است، در هر دو، مربیان به افراد کمک می کنند تا زندگی شخصی شان را بهتر بسازند. کوچینگ توسعه فردی از طریق کمک به افراد در کشف علل اساسی مشکلاتشان و همچنین کمک به یافتن مسیرهای رسیدن به موفقیت تاثیر خود را روی زندگی فرد می گذارد.

هدف لایف کوچینگ این است که به افراد کمک کند باورهای منفی خود را کنار بگذارند، قاطعانه تر عمل کنند و اهداف روشنی برای دستیابی به آنچه از زندگی می خواهند، تعیین کنند. بیشتر مربیان برای ارائه راه حل های عملی، آموزش دیده‌اند، اما بسیاری از آنها در زمینه‌هایی مانند روابط، استرس، رشد شخصی، کسب‌وکار، شغل، انگیزه، امور مالی، خلاقیت و خانواده تجربه بالایی دارند و با تکیه بر همین تجربه می توانند به افراد کمک کنند.

 

آیا کوچینگ توسعه فردی نتایج مثبتی دارد؟

بسیاری از افراد ممکن است در مورد مراجعه به یک مربی و شرکت در جلسات کوچینگ توسعه فردی مردد باشند. آنها از اینکه کوچ بتواند به آنها در مسائل زندگی شان کمک کند، تردید دارند.

اما واقعیت این است که افراد زیادی برای کسب موفقیت در زندگیشان به لایف کوچینگ روی آورده اند و نتایج مثبت آن را نیز دیده اند.

موفقیت یا شکست کوچینگ توسعه فردی اغلب به این بستگی دارد که افراد مربی زندگی مناسبی را برای خود بیابند. کوچ باید بتواند در زمینه های مختلف از شروع یک مسیر شغلی جدید گرفته تا روابط شخصی بین افراد خانواده به فرد کمک کند.

یک مربی می تواند به افراد کمک کند تا اولویت های خود را سازماندهی کنند و تصمیم بگیرند که در چه مسیری می خواهند پیشرفت کنند. هر فرد در جلسات کوچینگ، استراتژی هایی را با مربی خود برنامه ریزی میکند تا برای حل مشکلات به یک راه حل مشترک برسد. به این ترتیب آنها در مورد آنچه می خواهند بسیار روشن و واضح تصمیم می گیرند.

لایف کوچینگ راهنمایی هایی را به فرد ارائه می دهد تا خودش بتواند تصمیمات مهمی را در زندگی بگیرد. افرادی که در جلسات کوچینگ توسعه فردی شرکت می کنند، ایده ها و روش های جدیدی را به کار می گیرند تا بتوانند از پس مشکلاتشان بربیایند و در سال های آینده نیازی به یک مربی برای مدیریت زندگی خود نداشته باشند. آنها مهارت های لازم را در جلسات لایف کوچینگ فرا می گیرند تا بتوانند برای زندگی خود برنامه ریزی کنند و به برنامه ریزی خود متعهد باشند.

البته باید توجه کرد که لایف کوچینگ یک درمان معجزه آسا برای مشکلات افراد نیست. به خصوص اگر فرد ایده ای برای حل مشکلی که در آن قرار دارد و هدفی که می خواهد به آن برسد نداشته باشد یا چندان موافق تغییر سبک زندگی و اجرای برنامه های جدید و متفاوت نباشد.

هر کسی که در جلسات کوچینگ زندگی شرکت می کند باید برای اجرای ایده ها و روش های جدید در امورد مختلف آماده باشد و مهمتر از همه باید به این فرآیند متعهد باشد. کوچینگ زندگی همچنین راه حلی برای افرادی نیست که مشکلات ریشه ای تری مانند افسردگی دارند، زیرا این مشکلات به کمک و درمان تخصصی بیشتری نیاز دارند.

 

لایف کوچینگ چه مزیتی برای من دارد؟

هر کسی می تواند از شرکت در جلسات لایف کوچینگ سود ببرد. آنهایی که در بلاتکلیفی گیر کرده‌اند می‌توانند در مورد رسیدن به اهداف جدید با کوچ توسعه فردی مشورت کنند. همچنین کسانی که از قبل موفق بوده‌اند می توانند با راهنمایی های کوچ به اهداف بزرگتری دست یابند. نکته اصلی این است که با کمک گرفتن از روش های لایف کوچینگ می توانید اهداف بهتری را برای زندگی خود تعیین کنید و سریعتر از زمانی که در نظر داشتید به آنها برسید.

برای شرکت در جلسات لایف کوچینگ و کوچینگ توسعه فردی که توسط دکتر پرستو اسلامی کوچ برگزار می شود با ما در تماس باشید.

https://trifocusfitnessacademy.co.za/life-coaching-blog/why-would-you-need-life-coach/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.