»زایای کوچینگ توسعه فردی

مزایای کوچینگ توسعه فردی در رسیدن به موفقیت

کوچینگ یک رشته روان‌شناختی است که شامل ترکیبی از فرایندهای مشاوره و آموزش است. در جلسات کوچینگ توسعه فردی، مربی (یا کوچ) فرد را در رشد شخصی خود برای دستیابی به اهداف تعیین‌شده ای همراهی می‌کند. از مزایای کوچینگ فردی این است کا مربی به فرد کمک می کند تا توانایی ها و عملکرد خود را کشف و بهینه کند، اعتماد به نفس خود را تقویت کرده و توانایی ها یا استعدادهای نهفته را کشف کرده یا توسعه دهد.

بسته به اهدافی که هر فرد برای رسیدن به موفقیت تعیین می کند، ممکن است لازم باشد در مورد فرصت ها و روابط شخصی او بحث شود تا موانع یا جنبه های خاصی از شخصیت فرد که مانع از پیشرفت او در عرصه های مختلف زندگی می شود، از بین برود. به این ترتیب فرد به نتایج بسیار رضایت بخشی در توسعه فردی دست می یابد.

از دیگر مزایای کوچینگ توسعه فردی این است که رشد شخصی افراد را تسهیل کرده و به آنها در دستیابی به اهداف بلند مدت حرفه ای و شخصی شان کمک می کند.

 

چرا از مربی توسعه فردی کمک بگیریم؟

کوچینگ توسعه فردی به افرادی که بخواهند عزت نفس، انگیزه خود را تقویت کنند، به امکانات خود ایمان داشته باشند و در نتیجه به مسیر موفقیت دست یابند، کمک می کند. مربی به فرد اموزش هایی می دهد تا برای مثال اگر می خواهد شغل خود را تغییر دهد، روابط خود را با خانواده یا دوستان خود بهبود بخشد یا اگر می خواهد یک پروژه تجاری جدید را شروع کند، به راحتی خواسته های خود را عملی کند.

 

کوچینگ توسعه فردی شامل چه آموزش هایی است؟

مربی همیشه در کنار افراد است و برای رساندن فرد به موفقیت چندین مرحله را پیش می برد:

 

مشاهده:

مشاهده پارادایم ها، باورها و رفتارهای جدید به عنوان جایگزینی برای رویارویی با چالش های پیش رو.

آگاهی:

درک قدرت انتخاب، یادگیری تکنیک های جدید برای انتخاب موثرتر و مشاهده پیامدهای این انتخاب ها.

تعیین اهداف:

تعریف اهدافی که باید به آنها دست یافت، به منظور ایجاد مسیر روشن تری به سوی آنها.

اقدام:

پس از جمع آوری تمام اطلاعات، اقدام انجام می شود. در این مدت مربی برای حل هر مشکلی که ممکن است پیش بیاید، آماده است.

ارزیابی:

ارزیابی فاصله بین موقعیت فرد و اهداف او، اجازه می دهد تا تصمیمات اصلاحی گرفته شود.

 

مزایای کوچینگ نوسعه فردی برای موفقیت دز زندگی از زبان دکتر پرستو اسلامی کوچ

برخی از افراد خیلی مطمئن نیستند که مزایای کوچینگ توسعه فردی برای موفقیت دز زندگی چیست و چگونه می تواند تأثیر فوق العاده ای در تمام زمینه های زندگی داشته باشد.

من همیشه در زندگی ام افراد رو راهنمایی می کردم، اما چند سال پیش بود که به طور رسمی این کار را به عنوان حرفه خودم برگزیدم. به یاد دارم در دوران دبیرستان، مردم برای مشاوره، انگیزه دادن و یافتن ایده های جایگزین به من مراجعه می کردند.

در طول زندگی‌ام، برخی از اعضای خانواده و مربیان برجسته‌ای به من کمک کردند که از لحاظ شخصی، تحصیلی و حرفه‌ای پیشرفت کنم و بدون توجه به شرایط، دائماً آنچه را که برای زندگی‌ام ممکن بود، به من یادآوری می کردند.

همین کمک ها موجب شد که تصمیم بگیرم زندگی ام را وقف کمک به دیگران برای رسیدن به موفقیت کنم.

در طول سال ها متوجه شدم که کوچینگ توسعه فردی می تواند مزایای زیادی برای کمک به افراد و رساندن آنها به موفقیت داشته باشد که در این مقاله ۶ مورد از آنها را مطرح می کنم:

1. به دست آوردن وضوح در مورد آنچه می خواهید

بیشتر مردم زندگی را پشت سر می گذارند بدون اینکه برای تعریف خود و زندگی شان وقت بگذارند، و بنابراین هیچ وقت مسیر مشخصی ندارند و بدون اینکه برای رسیدن به هدف خاصی تلاش کنند، به زندگی در حد متوسط ​​رضایت می دهند.

به دست آوردن دیدی واضح از آنچه می خواهید و اینکه چگونه می توانید به آن برسید، از مزایای کوچینگ فردی است. شما باید دقیقا بدانید که می خواهید چه کسی شوید، اشتیاق و هدف شما چیست و چه چیزی برای شما مهم است.

 

2. بهبود اعتماد به نفس از مهمترین مزایای کوچینگ توسعه فردی

بهبود اعتماد به نفس و ایجاد یک تصویر قدرتمند از خود برای موفقیت در محیط کار و همچنین سلامت جسمانی ایجاد روابط صمیمی ضروری است. اگر ارزش هایمان را بدانیم، استانداردهای خود را بالا ببریم و خود را فردی ببینیم که لایق بهترین ها در زندگی است، مطمئنا موفقیت بیشتری نصیب مان می شود.

اینکه ما همیشه خودمان را با دیگران مقایسه می کنیم اشتباهی است که فقط با اموزش و تمرین می توانیم از ذهنمان پاک کنیم.

از مزایای کوچینگ توسعه فردی این است که به شما قدرت می دهد و تواناهایی که در شما وجود داشته اما به آن توحه نمی کردید را نشان می دهد تا با اعتماد به نفس، به سمت بزرگترین اهدافتان گام بردارید.

 

3. مربی به شما کمک می کند با غلبه بر موانع، ترس و ناامنی ها از بقیه پیشی بگیرد.

بیشتر مردم از ترس های خود فرار می کنند، شما یاد خواهید گرفت که آنها را بشناسید و به آنها اجازه دهید به حای عقب راندتان، شما را به سمت موفقیت سوق دهند.

 

4. عمل کردن در جهت رسیدن به اهداف با کوچینگ توسعه فردی آسانتر میشود

با بهره گیری از مزایا و اموزش های کوچینگ توسعه فردی، می توانید شکاف بین تئوری و عمل را پر کنید. با دریافت آموزش های لازم، انگیزه پیدا کرده و مهارت هایتان را در جهت رسیدن به نتیجه مطلوب به کار بیگرید.

 

5. شناخت امکانات زندگی شما از دیگر مزایای کوچینک توسعه فردی است

بیشتر مردم زندگی را ثابت، دائمی، بدون انتخاب یا بدون کنترل می بینند. با همراهی یک کوچ حرفه ای می توانید از بیرون به زندگی خود نگاه کنید و متوجه شوید که بدون توجه به شرایط، گزینه های زیادی پیش رو دارید.

 

6. ایجاد برنامه ای برای رسیدن سریعتر به اهداف تان از مهمترین مزایای کوچینگ توسعه فردی است

اکثر مردم برنامه ای برای زندگی یا رسیدن به هدفشان ندارند. آنها به زندگی روزمره بدون هیچ هدف، چشم انداز یا مأموریت روشنی عادت می کنند. با استفاده از مزایای کوچینگ توسعه فردی می توانید تمام این اشتباهات را جبران کنید و روز به روز به موفقیت بیشتری دست یابید.

 

از خدمات دکتر پرستو اسلامی کوچ بهره مند شوید تا در توسعه فردی و رسیدن به موفقیت در زندگی گام های بلندی بردارید.

 

https://everydaypower.com/7-ways-you-can-benefit-from-life-coaching/

 

2 پاسخ به “مزایای کوچینگ توسعه فردی در رسیدن به موفقیت”

  1. […] ارتباطات اجتماعی، رفتار‌های خود را بروز می دهند. یک نوزاد ممکن است وقتی گرسنه است یا خودش را خیس کرده، گریه کند، […]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.